Upravit stránku
04. 05. 2023

Semifinále


Beksa postoupila do semifinále play-off Kooperativa NBL! Rozhodující čtvrtfinálové utkání číslo 7 jsme vyhráli nad Ústím n. L. o 11 bodů a celou sérii jsme získali poměrem 4 - 3 na zápasy.

ČTVRTFINÁLE PLAY-OFF KOOPERATIVA NBL, ZÁPAS Č. 7:

BK KVIS Pardubice vs. SLUNETA Ústí n. L. 87:76
(23:22, 21:17, 17:22, 26:15)

Konečný stav série: 4 - 3

Parádní série, za níž patří velký kredit i SLUNETĚ, došla svého rozuzlení až v poslední čtvrtině posledního zápasu.

Přesně 6 minut před koncem měly oba týmy stejně blízko k postupu (67:67), nejasno bylo ještě po 37 minutách (78:76).

Muž zápasu Tomáš Vyoral pak svým nájezdem nastartoval naši šňůru 9:0, jíž jsme utkání definitivně zavřeli. "Musím říct, že to byla velice těžká série, nejvyrovnanější ze všech čtvrtfinálových," uvedl kouč Dino Repeša. "Ústí ukázalo svou sílu, vedlo v sérii 2 - 1, ale motivoval jsem hráče, ať dál bojují. Po dvou úvodních zápasech se vrátitl do hry náš klíčový hráč Rikić, což bylo také důležité. Dnes první poločas nebyl špatný, ale udělali jsme nějaké chyby v obraně, dostat 39 bodů doma je dost. Třetí čtvrtinu jsme začali špatně, Ústí udělalo 10bodovou šňůru, ale po time-outu jsme udělali nějaké změny a znovu se vrátili do vedení. Na konci rozhodla naše síla, ale rád bych pogratuloval i Ústí k této sérii," dodal trenér Beksy.

V semifinálové sérii se utkáme s BK ARMEX Děčín, začne se úvodními dvěma zápasy na severu Čech (8. a 9. května).

Průběh utkání

Díky 7bodové šňůře, na níž se 5 body podílel Tomáš Vyoral, jsme v úvodu zápasu vedli 11:7, ale výrazněji se nám odskočit nepodařilo. Severočeši se opakovaně dostávali k pohodlným zakončením zpod koše, bodově na dostřel je držel především aktivní Kristopher Martin. V pasážích, kdy jsme soupeře donutili hrát pomalejší hru 5 na 5, jsme měli navrch, ovšem když jsme SLUNETU nechali rozběhnout, umně toho využívala k rychlému skórování. Po 17 odehraných minutách jsme vedli nejvyšším, 7bodovým rozdílem (38:31), jenže vstup do druhé půle nám vůbec nevyšel a pracně budovaný náskok byl rázem pryč.

Ústí zapsalo na startu třetí čtvrtiny 10 bodů v řadě (včetně úvodních trojek Ladislava Pecky a Kristophera Martina) a velice rychle otočilo průběžný stav na 44:49. Jednalo se o nejvyšší vedení hostů v celém průběhu duelu.

Naštěstí pro nás, do hlubší propasti už jsme se nepropadli - navzdory tomu, že v této pasáži jsme začali mít velké problémy s fauly (David Pekárek s Petrem Šafarčíkem po 4). Záhy jsme nastartovali motory a zbytek této části hry jsme ovládli 17:12. Klíčový úsek se pak odehrál mezi 34. a 35. minutou, kdy jsme trefili 3 trojky (Mateo Čolak 2 a Petr Šafarčík) a od té chvíle už jsme ani jednou neprohrávali. V polovině 37. minuty sice zápasový top-skórer Kristopher Martin přitáhl svůj tým na rozdíl jediného koše (stav 78:76), leč úspěšně zakončující Tomáš Vyoral s Petrem Šafarčíkem a Josefem Potočkem nás rychle odtáhli do bezpečí (84:76) a o chvíli později už mohly na hřišti i v hledišti propuknout postupové oslavy.

"Ve mně se teď mísí obrovské emoce," vyznal se rozehrávač Petr Šafarčík ze svých pocitů. "Série byla celou dobu hodně vyhrocená, obzvlášť poslední 3 dny. Já tohle ale miluju, myslím, že právě pro tyto emoce hrajeme sport. Už po úterní cestě z Ústí jsem si byl téměř jistý, že tenhle zápas zvládneme, protože jsem z týmu cítil obrovské odhodlání a takové zdravé napětí. Náš tým ukázal, že máme obrovský charakter a jsem hrozně rád, že jsme to zvládli, a ještě před našimi skvělými fanoušky. Myslím, že jsme si to všichni užili," doplnil Peca.

Kompletní zápasové statistiky jsou k dispozici na webu NBL.cz.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti