Upravit stránku
20. 05. 2023

Semi-7: Děčín vs. Beksa


Před rozhodujícím sedmým semifinálovým zápasem jsou karty rozdané zcela jasně: vítěz postoupí do finále Kooperativa NBL, poraženého čeká krátká série o 3. místo.

SEMIFINÁLE PLAY-OFF KOOPERATIVA NBL, ZÁPAS Č. 7:

BK ARMEX Děčín vs. BK KVIS Pardubice
neděle 21. 5. v 18:00 | ARMEX Sportcentrum

Šest zápasů, šest triumfů domácích. V této semifinálové sérii zatím 100% platí, že výhry berou výhradně hostitelé. Beksa si velice dobře uvědomuje, že tohle dosavadní pravidlo musí změnit. "Víme, že letos jsme v Děčíně ještě nevyhráli, ale před domácími semifinálovými zápasy jsme to měli s Děčínem 0 - 6 a pak jsme vyhráli 3 domácí utkání," podotkl trenér Dino Repeša. "Každá série jednou skončí, nemůže pokračovat donekonečna," burcuje před rozhodujícím duelem, který určí prvního finalistu letošního ročníku Kooperativa NBL (rovněž druhá série mezi Nymburkem a Opavou dospěla za nerozhodného stavu 3 - 3 do 7. zápasu).

Pardubičtí trenéři postrádali v utkání číslo 6 ústředního centra Roberta Rikiće, jehož nedělní start je nejistý, naopak Děčínu se po odpykání dvouzápasového trestu vrátí klíčový rozehrávač Ty Nichols. "Děčín dvakrát ukázal, že hraje dobře i bez Nicholse, který se teď vrátí. Uvidíme, možná jeho návrat trochu změní hierarchii v týmu," zamyslel se Dino Repeša.

Jedno je podle něj naprosto jisté: "Musíme odehrát náš nejlepší zápas v sezoně. Potřebujeme lépe střílet - dávat otevřené střely a trestné hody -, pokračovat v dobré obraně 1 na 1 a být dostatečně dobří na doskoku," vyjmenoval základní podmínky úspěšného výsledku.

Kouč Beksy vůbec nepochybuje o tom, že každý hráč odvede na palubovce svůj nejlepší možný výkon. "Jsme jedno utkání od finále. Pro tohle jsme 10 měsíců pracovali, pro těchto 40 minut, které jsou před námi," odhodlaně dodal Dino Repeša.

Kamil Švrdlík: Necháme tam všechno!

Tři zápasy před svými fanoušky Beksa v této náročné sérii zvládla. "A to byl základ v této sérii, uhájit domácí hřiště, což se nám podařilo a došlo to do rozhodujícího sedmého zápasu," řekl pivot Kamil Švrdlík. "Motivaci máme obrovskou . Každý si velice dobře uvědomuje, že je před námi jedinečná šance, která se zase nějakou dobu nemusí opakovat." Kudy by měla vést cesta ke kýženému zisku čtvrtého semifinálového bodu? "Potřebujeme navázat na dobré věci z šestého zápasu. I když jsme neměli Roberta Rikiće, vyhráli jsme doskok, také jsme byli schopni ubránit v rozhodujících momentech jejich hru 1 na 1. Tohle musíme zvládnout i v Děčíně. Necháme tam všechno, abychom se po sezoně mohli podívat do zrcadla: buďto s vědomím, že jsme postoupili, nebo ne, ale s čistým svědomím, že jsme pro to udělali naprosté maximum," zdůraznil Kamil Švrdlík.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti