Upravit stránku
18. 05. 2023

Semi-6: Beksa vs. Děčín


Zády ke zdi stojí pardubičtí basketbalisté v atraktivní semifinálové sérii s Děčínem. Chtějí-li i nadále živit velký sen v podobě postupu do finále, nutně potřebují v pátečním domácím duelu zvítězit.

SEMIFINÁLE PLAY-OFF KOOPERATIVA NBL, ZÁPAS Č. 6:

BK KVIS Pardubice vs. BK ARMEX Děčín
pátek 19. 5. v 17:30 | Sportovní hala Dašická

Beksa bohužel nedokázala navázat ve velmi důležitém úterním duelu číslo 5 na předcházející dva triumfy ze své haly. V děčínské areně podlehla domácím Válečníkům jednoznačně o 21 bodů a v semifinálové sérii nyní ztrácí poměrem 2 - 3 na zápasy. Po vyrovnaném prvním poločase (35:35) o všem rozhodla krajně nepovedená třetí čtvrtina, kterou jsme prohráli o hrozivých 19 bodů! Co v ní bylo jinak než v úvodních dvou částech hry? "Nedali jsme koš," lakonicky konstatoval trenér Dino Repeša. Poukázal na pouhých 6 bodů, které jsme v této pasáži nastřádali.  "Jak jsi volný na střelu, jak máš trestný hod, tak prostě musíš dát koš. Za tři body, za dva body, trestný hod… Pokud dáme jen 4 trojky s úspěšností 20%, nemůžeme vyhrát zápas ani ve skupině A2, natož v semifinále play-off," zmínil tristní úspěšnost střelby z dálky

Tu sice oba soupeři měli navlas stejnou (4/20), leč obrovský rozdíl byl v četnosti i v úspěšnosti trestných hodů. "Minuli jsme jich 12, což je opravdu kuriozita. Nevím, jestli za 5 let, co jsem tady v Česku, jsem zažil, aby můj tým měl úspěšnost šestek pouze 40%," nevěřícně kroutil hlavou kouč Beksy.

ARMEX vytěžil z šestek plných 23 bodů, kdežto my pouhých 8… "Je to pryč, pokračujeme dál. Máme před sebou další zápasy. V pátek uděláme vše pro vítězství, aby se série rozhodla až sedmým utkáním v Děčíně."

Jak na to? "Potřebujeme se odrazit od kvalitní obrany, od takové, jakou jsme předváděli v prvním poločase předcházejícího zápasu. Co se týče útoku, věřím, že už nebudeme střílet s tak nízkou procentuální úspěšností, jak co se týče tříbodové střelby, tak trestných hodů, protože páté utkání bylo z tohoto pohledu naším nejhorším." Dino Repeša je přesvědčen, že stejně jako v předcházejících domácích semifinálových zápasech číslo 3 a 4, i tentokrát Beksu požene za kýženým triumfem vyprodaná hala. "Rád bych i touto cestou pozval do haly všechny naše fanoušky. Věřím, že v hale bude ještě lepší atmosféra než v předcházejícím utkání v Děčíně. Je pro nás velmi důležité, že naši fanoušci jsou vždy naším šestým hráčem!" dodal pardubický trenér.

"Přístup, vůle, touha zvítězit. To rozhodne," 
míní rozehrávač Petr Šafarčík

Peco, jak jste si v týmu zpětně vyhodnotili nepovedený zápas číslo 5, zejména druhý poločas, a co z toho pro nás plyne do pátečního utkání?
"Plyne z toho to, že jestli chceme v této sérii ještě pomýšlet na úspěch - a to samozřejmě chceme -, tak musíme předvést úplně odlišný přístup. Nebavím se o žádných basketbalových, taktických věcech, ale čistě jenom o přístupu, o vůli, o touze zvítězit, protože to nám chybělo. Všichni jsme sice mluvili o tom, jak důležitý zápas to je, jak obrovskou šanci máme, ale byly to jenom plané řeči. Do zápasu jsme to bohužel nepřenesli. Teď očekávám, tak jako už několikrát v letošní sezoně, že náš tým na to zareaguje dobře a doma srovnáme sérii."

Zatím si v sérii oba týmy stoprocentně drží výhodu domácího prostředí. Jaké faktory rozhodnou o tom, zda to bude platit i po šestém semifinále?
"Klíčové bude, abychom nastoupili s obrovskou energií, minimálně s takovou, s jakou v úterním utkání nastoupil Děčín. Dá se říct, že od toho se pak odvíjí výkon jak na útočné, tak na obranné polovině. Musíme také zastavit největší děčínské individuality. V pátém zápase se hodně prosazoval Mates Svoboda. My jsme si k tomu sedli a řekli si, kdo si ho v obraně vezme. Musí si to vzít jako osobní úkol a osobní zodpovědnost, aby nedával snadné koše jako v úterý."

Ačkoliv jsme předcházející duel jednoznačně prohráli, stále se jednalo pouze o jeden bod pro Děčín. Nyní stojíme zády ke zdi, platí stále naše motto, že máme víru?
"Určitě! V play-off už jsme ušli dlouhou cestu. Odbojovali jsme si čtvrtfinále, odbojovali jsme si první čtyři semifinálové zápasy. Bohužel to samé nemohu říct o pátém utkání v Děčíně, ale jak už jsem říkal, pevně věřím, že doma znovu ukážeme, že náš tým má velkou vnitřní sílu. Uděláme vše, abychom se všem fanouškům, kteří nás podporují nejen doma, ale i venku, odvděčili parádním výkonem, vítězstvím a vyrovnáním série na 3-3."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti