Upravit stránku
15. 05. 2023

Semi-5: Děčín vs. Beksa


O postupový mečbol se bude hrát v úterním semifinálovém utkání číslo 5 mezi Děčínem a Pardubicemi. Napínavá série se vrací na sever Čech za nerozhodného stavu 2-2 na zápasy.

SEMIFINÁLE PLAY-OFF KOOPERATIVA NBL, ZÁPAS Č. 5:

BK ARMEX Děčín vs. BK KVIS Pardubice
úterý 16. 5. v 18:00 | ARMEX Sportcentrum, Děčín

Dosavadní průběh série provází jeden společný jmenovatel: všechy zápasy výsledkově zvládl lépe domácí tým.

Beksa ví, že chce-li postoupit do titulové série, nezbývá jí, než alespoň jedno utkání ve válečnické areně vyhrát.

"Výhru ve čtvrtém utkání jsme moc potřebovali. Počítali jsme s tím, že Děčín, který neodehrál třetí zápas s takovou energií, přijde mnohem nabuzenější, že si bude chtít jít za výhrou. O to cennější pro nás je, že jsme ji nakonec urvali my," ohlédl se pivot Robert Rikić za sobotním čtvrtým duelem, v němž se Beksa vydrápala z 15bodové propasti (16 minut před koncem) ke konečnému triumfu 81:75. "Bojovnost a energii, jakou jsme se prezentovali ve druhém poločase, si teď musíme přenést i do pátého utkání v Děčíně," obrátil svou mysl do blízké budoucnosti.

Ve hře bude opravdu hodně. Není třeba nijak zvlášť zdůrazňovat, jakou důležitost má za nerozhodného stavu 2-2 zápas číslo 5.

"Všichni v týmu si dobře uvědomujeme, že to bude hodně těžký zápas. A důležitý: tím, že se nám povedlo vyrovnat stav série na 2-2, vítěz nadcházejícího duelu získá nejen třetí bod, ale i výraznou psychologickou výhodu do šestého zápasu," zdůraznil Rika.

Kromě zvládnutí klíčových herních faktorů, mezi něž patří například maximální koncentrace a konzistence, kontrola doskoku či eliminace míčových ztrát, bude třeba přidat i potřebnou nadstavbu. 

"Věřím, že nastoupíme s potřebnou energií a fyzičností, že se budeme moci opřít o naši dobrou obranu, na níž budeme chtít postavit i útok. Pokud se dobře připravíme i po mentální stránce, podaří se nám hrát s chladnou hlavou to, co chceme, a nenecháme Děčín hrát jeho hru, budeme mít velkou šanci páté utkání zvládnout," věří Robert Rikić v úspěšný výsledek.

Dino Repeša: Musíme předvést nejlepší výkon, jakého jsme schopni!

Válečníky, v jejichž dresu bude chybět distancovaný rozehrávač Ty Nichols (více čtěte na webu NBL.cz), jsme v obou domácích duelech udrželi hluboko pod 80 body (65 a 75), což je podstatný rozdíl oproti úvodním dvěma zápasům na severu Čech, kde jsme inkasovali 88 a 83 bodů. "Ve dvou domácích zápasech jsme srovnali stav série, což byl po návratu do Pardubic náš hlavní cíl. Od té doby už se však díváme jen dopředu," zdůraznil trenér Dino Repeša. "Velice dobře víme, že Děčín je velmi kvalitní a dobře trénovaný tým, který navíc hraje v domácím prostředí o dost lépe než venku."

Což bude jistě platit i při Nicholsově absenci. "Největší chybou, jakou bychom mohli udělat, by bylo myslet si, že bez Nicholse jsou domácí horším týmem. Rozhodně tomu tak nebude: to, že bez něj umějí hrát, nám ukázali v závěru nadstavbové části, kdy nás porazili i bez Nicholse," vzpomněl si kouč Beksy na závěr nadstavbové části, kdy jsme v ARMEX Sportcentru podlehli 85:89l  "Je potřeba se na páté utkání co nejlépe připravit a odehrát náš nejlepší zápas v dosavadním průběhu série. Jedině tak - s nejlepším výkonem, jakého jsme schopni - můžeme ve vyprodané děčínské hale pomýšlet na vítězství a vedení v sérii," dodal Dino Repeša.

V závěru týdne se semifinálová série opět vrátí do Pardubic, vstupenky na utkání číslo 6 můžete zakoupit již nyní zde.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti