Upravit stránku
11. 05. 2023

Semi-3: Beksa vs. Děčín


Za nepříznivého stavu 0-2 na zápasy se semifinálová série play-off Kooperativa NBL mezi Beksou a děčínskými Válečníky přesouvá do Pardubic. Klíčové utkání číslo 3 je na programu v pátek od 17:30.

SEMIFINÁLE PLAY-OFF KOOPERATIVA NBL, ZÁPAS Č. 3:

BK KVIS Pardubice vs. BK ARMEX Děčín
pátek 12. 5. v 17:30 | Sportovní hala Dašická

Pardubičtí basketbalisté vstoupili do semifinále play-off Kooperativa NBL dvěma těsnými porážkami.

V děčínské hale bohužel nedotáhli do úspěšného konce nadějně se vyvíjející zápas číslo 1, který nakonec ztratili v prodloužení, ani utkání číslo 2, v němž sice po skvělém comebacku smazali až 16bodovou ztrátu a v poslední čvrtině se dostali do mírnoho vedení, leč koncovka opět vyzněla lépe pro Válečníky. “V sérii prohráváme 0 - 2, ale já přesto věřím, že to ještě bude dlouhá série. Teď se vracíme domů a pevně věřím, že tady oba zápasy urveme,” burcuje rozehrávač Petr Šafarčík.

"Pro nás to bude klíčový zápas, abychom se vrátitli do série. Prohrávat 0 - 3 a vědět, že potřebujeme vyhrát čtyřikrát v řadě… Není to nemožné, ale rozhodně by to nebylo nic jednoduchého, takže pro nás bude třetí zápas obrovsky důležitý. Věřím, že ho zvládneme a Děčín na domácí palubovce porazíme," přidává se křídelník David Pekárek.

V úvodu série jsme nedokázali eliminovat zejména amerického rozehrávače Válečníků: Ty Nichols nám ve dvou zápasech nasypal celkem 53 bodů (střílel neuvěřitelných 27 trestných hodů, z nichž 18 proměnil!), v obou duelech měl shodný koeficient užitečnosti 34! "V obraně musíme mít víc individuální odpovědnosti, to mi trošku chybí," podotkl trenér Dino Repeša.

"Platí to ale pro každou pozici, od 1 do 5," zdůraznil. "Na hřišti nemáme problémy taktického rázu, spíš máme problém ve hře 1 na 1, tam musíme být v dalším průběhu série lepší," velí kouč Beksy.

Kudy by podle něju měla vést cesta ke kýženému triumfu - vůbec prvnímu nad Děčínem v celé letošní sezoně? "Hrát tak, jako ve druhém poločase druhého zápasu v Děčíně. Tam jsme dobře zareagovali na nepříznivý stav po druhé čtvrtině," vzpomněl si na předchozí střetnutí, v jehož druhé čtvrtině jsme nabrali až 16bodovou ztrátu, ovšem po velké stíhací jízdě jsme ji dokázali zlikvidovat. "Věřím, že doma budeme hrát ještě mnohem agresivněji a kvalitněji v obraně, což bude velice důležité," dodal Dino Repeša.

Doprovodný program:
  • time-outy a přestávky mezi čtvrtinami: vystoupení cheerleaders PM Stars Pardubice
  • přestávka mezi poločasy: vystoupení Pohybového studia Hroch, divácká soutěž o voucher na Stezku korunami stromů Krkonoše v Janských Lázních od mediálního partnera klubu Hitrádia Černá Hora
  • facebooková soutěž o hodinky zn. Prim od titulárního partnera klubu, spol. KVIS

"Chceme potvrdit sílu, kterou máme před našimi
fanoušky," říká křídelník David Pekárek

Peky, v obou zápasech jsme měli své šance na vítězství, přesto v sérii ztrácíme 0 - 2. Na jednu stranu se to určitě těžko kouše, nicméně série pokračuje. Jak bys popsal momentální náladu a atmosféru v našem týmu? Jaké pocity u vás, hráčů, převažují?
"Určitě velké odhodlání. Porážky z úvodu série nás samozřejmě moc mrzí, bylo v našich silách oba děčínské zápasy zvládnout a vyhrát, na druhou stranu jsme si dokázali, že v Děčíně hrát umíme. Teď se vracíme domů, kde budeme chtít potvrdit sílu, kterou máme před našimi fanoušky."

Velký podíl na průběžném stavu série má aktivita klíčového děčínského rozehrávače Nicholse. Je naprosto zásadním předpokladem našeho úspěchu jeho důslednější eliminování, případně jakým způsobem bychom jej měli přibrzdit?
"Nichols je celou sezonu jedním z útočných motorů Děčína, takže pro nás nebylo žádné překvapení, že hrál hodně agresivně. Musíme ho lépe ubránit v situacích 1 na 1, ale také si na něm kolektivně více pomáhat, nenechávat v tom jen jeho samotného obránce, protože Nichols je schopen si chodit pro fauly a házet spoustu šestek. Věřím, že je v našich silách ho lépe eliminovat."

Jaké další faktory rozhodnou podle tvého mínění o tom, zda vrátíme sérii do Děčína, nejlépe za vyrovnaného stavu 2-2?
"Určitě musíme hrát s velkou energií a vyrovnat se Děčínu v bojovnosti. V prvním poločase druhého zápasu právě tohle v naší hře chybělo a hned se to projevilo na skóre. Pokud možno bychom také potřebovali i lepší procentuální úspěšnost střelby za 3 body, která byla v prvních dvou semifinálových zápasech velice špatná."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti