Upravit stránku
09. 05. 2023

Semi-2: Děčín vs. Beksa


Napoprvé to těsně nevyšlo, v úterý mají pardubičtí basketbalisté druhou šanci. Semifinálová série má na programu zápas číslo 2, hrát se bude opět v děčínském ARMEX Sportcentru od 17:10.

SEMIFINÁLE PLAY-OFF KOOPERATIVA NBL, ZÁPAS Č. 2:

BK ARMEX Děčín vs. BK KVIS Pardubice
úterý 9. 5. v 17:10 | ARMEX Sportcentrum

Navzdory tříbodové porážce v prodloužení v pondělním Duelu 1 si Beksa uchovává pozitivní náhled.

"Myslím, že první zápas jsme odehráli velmi kvalitně, možná kvalitněji, než jsem očekával, protože jsme neměli tolik času na přípravu," uvedl trenér Dino Repeša. "První zápas jsme sice prohráli, ale každopádně pochvala pro náš tým. Ukázali jsme obrovskou bojovnost i to, že s Děčínem můžeme hrát," navázal rozehrávač Petr Śafarčík.

Regenerace, odpočinek, v úterý dopoledne hodinový trénink v děčínské areně.

Takový je program pardubického týmu v krátké pauze mezi úvodními dvěma zápasy.

"Musíme zůstat pozitivní," velí Dino Repeša. "Není moc reálné zlepšit něco zásadního během 24 hodin. Musíme hlavně co nejlépe zregenerovat. Předpokládám, že ani jeden tým nebude hrát se stejnou energií, se stejnou kvalitou, bývá to tak v případech, kdy se hrají zápasy dva dny po sobě. My ve druhém utkání zkrátka potřebujeme být lepší než Děčín," dodal kouč Beksy.

V letošní sezoně jsme zatím Válečníky neporazili. Co potřebujeme v naší hře zlepšit, abychom nebyli jen blízko k výhře, ale abychom ji na šestý pokus získali? "Řekl bych, že z taktického pohledu nebylo v prvním utkání moc co vytknout. V dalším utkání půjde spíš o to, abychom se ještě lépe vyrovnali domácím v agresivitě, obzlášť tady v Děčíně," zamýšlí se Petr Šafarčík.

"Věděli jsme, že to bude obrovsky fyzicky náročné, ale hráči, kteří tady ještě nehráli, možná byli překvapení, až jak fyzické to může být. V tomto směru se musíme soupeři co nejvíce vyrovnat." Semifinále, stejně jako čtvrtfinálové série, se hraje na čtyři vítězná utkání. První krok zvládl o něco lépe Děčín, leč Beksa je maximálně odhodlána vracet se domů do Pardubic za vyrovnaného stavu. "Série je nyní 1 - 0, troufám si říct po našem výborném výkonu, a před námi je nový den a nový zápas. My do něj jednoznačně půjdeme s tím, že si chceme odvézt jedno vítězství," konstatoval Petr Šafarčík.

I druhý duel série můžete sledovat od 17 hodin v přímém přenosu ČT sport.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti