Pět porážek v řadě od ústeckého týmu museli vstřebat pardubičtí basketbalisté. Tahle nepříjemná šňůra už je však minulostí, dnes jsme Slunetu setnuli zcela přesvědčivě o 23 bodů!

1. KOLO NADSTAVBY KOOPERATIVA NBL, SKUPINA A1:

BK Pardubice vs. Sluneta Ústí n. L. 91:68
(22:23, 22:13, 18:19, 29:13)

Po dlouhé době kompletní Beksa - po návratu uzdraveného rozehrávače Matěje Burdy trenérům nescházel žádný hráč základní rotace - ukázala svoji sílu! Pozitivní poznatek číslo 1? Týmový výkon! Na útočné polovině hřiště jsme měli skvělý pohyb míče, z čehož rezultovalo velké množství naprosto otevřených střel, na té obranné nás zdobila dostatečná agresivita, což se projevilo na pouhých 68 inkasovaných bodech (za druhou, třetí a čtvrtou čtvrtinu celkem jen 45!). "Myslím si, že dnes byl rozdíl v útočném doskoku, také pohyb míče jsme měli velmi dobrý, měli jsme opět hodně asistencí," chválil svůj tým kouč Dino Repeša.

V první čtvrtině jsme inkasovali 23 bodů, i proto, že jsme měli hodně míčových ztrát (jejich poměr v tomto herním období byl 5 - 1), z nichž hosté vytěžili 9 snadných bodů. Na startu druhé čtvrtiny nám hodně pomohl velmi aktivní David Pekárek (a v obraně Dantez Walton, jenž získal v krátké době 3 míče): úsek od 11. do 13. minuty jsme ovládli šňůrou 13:2 (Peky nastřílel 7 bodů v řadě) a zvýraznili jsme rozdíl ve skóre na 9 bodů (36:27).

Do druhé půle jsme vstoupili šňůrou 7:0, a když 13,5 minuty před koncem Michal Svoboda trojkoval už na 59:40, vypadalo to, že máme zápas definitivně pod kontrolou. Jenže pro tuto chvíli to ještě neplatilo.

"Bohužel jsme měli určitou pasáž, kdy jsme se asi přestali koncentrovat a dovolili jsme Ústí, aby se trošku přitáhlo," okomentoval rozehrávač Michal Svoboda závěrečnou tříminutovku třetí čtvrtiny, která skončila z našeho pohledu velmi nepříznivě 3:15. Žádné větší komplikace už jsme však nedopustili. Následující úsek (od 31. do 38. minuty) jsme ovládli zcela drtivě 27:8 (!), rozdíl narostl až na 26 bodů (89:63) a zapsali jsme pátou ligovou výhru za sebou!

"Jsme samozřejmě rádi, že jsme vyhráli. Myslím si, že jsme po celý zápas kontrolovali tempo hry, což nám umožnilo vytvořit si náskok, který jsme postupně navyšovali. Padlo nám tam docela dost otevřených střel, což nám pomohlo," doplnil Michal Svoboda své hodnocení. Spokojen byl i Dino Repeša. "Dobře jsme se na zápas připravili, protože jsme s Ústím dvakrát prohráli. Škoda třetí čtvrtiny, kdy se hosté vrátili zpátky na -7 bodů, ale na konci jsme opět pozvedli náš výkon a poslední čtvrtinu jsme odehráli velmi dobře," dodal kouč Beksy.

Klíčová čísla:

• doskočené míče 42 - 30 (z toho útočné 17 - 9, body z druhých šancí 18 - 11)
  • asistence 24 - 14
  • body hráčů z lavičky 31 - 17

Pět hráčů Beksy zapsalo dvouciferný počet bodů.

Tomáš Vyoral odehrál další dvacetibodový zápas a ukončil jej s bilancí 21 bodů + 6 asistencí, Antonio Vrankovič stihl za 20 odehraných minut double-double: 13 bodů + 13 doskoků (z toho 8 útočných!!!). Velice důležitý příspěvek přidal Dantez Walton, jenž trefil 4 z 6 trojek (13 bodů + 8 doskoků), Petr Šafarčík přidal k 13 bodům i fantastické nasazení v obraně. Lamb Autrey, ústecký lídr, nastřádal pouze 11 bodů (z toho 9 v první půli), úspěšnější byl jen Ladislav Pecka (16 bodů).

Kompletní statistiky jsou k dispozici na webu nbl.cz.