Upravit stránku
08. 03. 2016

Se Slunetou poprvé na Dašické


Ústečtí basketbalisté, kteří v minulém kole překvapivě vyloupili orlí hnízdo, budou dalším soupeřem Beksy ve finišující základní části Kooperativa NBL.

37. KOLO KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice (20/14) vs. Sluneta Ústí n. L. (12/22)
středa 9. 3. v 18 hodin, SH Dašická

Předchozí domácí utkání Beksa odehrála v Tipsport aréně, nyní se opět vrací do Sportovní haly Dašická - ústecký tým zde vyzve vůbec poprvé, neboť předchozí domácí zápasy v loňské i letošní sezoně se hrály na Dukle.

Jisté je, že trenérská dvojice Tomáš Bartošek-Levell Sanders bude mít velké komplikace se sestavou, neboť jim zřejmě budou scházet čtyři muži! Mimo hru zůstávají podkošoví hráči Ondřej Kohout s Tomášem Šoukalem, o víkendu v Ostravě nenastoupil základní rozehrávač Viktor Půlpán, jenž si na tréninku poranil kotník a jeho start je velmi nepravděpodobný. Smutnou novinkou je další zranění z tréninku, které si přivodil Josef Příhonský.

Posílená Sluneta

Ústecká Sluneta nedávno přivedla do svých řad výraznou posilu. Ze sousedního Děčína získala ostříleného matadora Pavla Bosáka. A tenhle krok má zatím na hru i dosažené výsledky našeho dnešního soupeře příznivý dopad. „Ústí příchodem Bosáka jednoznačně ožilo,“ všiml si pardubický trenér Tomáš Bartošek. „Pavel svou živelností a entuziasmem strhává celý tým k lepším výkonům,“ říká na Bosákovu adresu.

Klíčovou roli však hraje jiný muž z perimetru, v Pardubicích dobře známý playmaker Michal Čarnecký. „V posledních zápasech se skvěle rozehrál,“ přikývl Bartošek a zopakoval známou pravdu: „Když hraje dobře rozehrávač, hraje dobře i celý tým.“

Apel na maximální koncentraci

Spolu s koučem Levellem Sandersem budou apelovat na svůj tým, aby hrál o úvodního rozskoku s maximální koncentrací. "Musíme mít utkání pevně ve svých rukách a hned od úvodu hrát s maximálním sebevědomím a obrovskou energii, tak jako naposledy doma proti USK."

Zatímco duel v Ostravě nám vůbec nevyšel, byť závěrečnou stíhací jízdou jsme málem sebrali Nové huti výhru, předchozí domácí zápas s USK Praha byl naopak velice povedený. Jaké faktory by měly být určující pro bitvu s Ústím? "Pro úspěch bude důležité být lepší pod oběma koši, tedy dominovat na doskoku a přecházet co nejrychleji do protiútoků," odpovídá Tomáš Bartošek. "Důležitá bude samozřejmě obrana klíčových hráčů Ústí hned od úvodu, aby se nedostali do herní pohody."

Další informace:

* K dispozici bude hlídaný dětský koutek, v sousedství McDonald´s rodinné tribuny (sektor E).

* O přestávce mezi 1. a 2. poločasem vystoupí tanečníci Aerobic centra Pardubice s vystoupením nazvaným Princezna Jasmína.

* Hlavní cenou v divácké soutěži bude medovník od kavárny Nano café.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti