Upravit stránku
13. 12. 2021

Sázka pro Tkadliho


Na palubovku se dostal dvě minuty před koncem, ale v závěru povedeného zápasu s Olomouckem měl Tomáš Tkadlec hned dva důvody k radosti. Z týmového úspěchu i z vyhrané sázky.

O co šlo?

"Před utkáním jsme se s Pepou Potočkem vsadili, kdo z nás dvou v zápase zasmečuje," prozadil Tkadli. "U mě nebylo jasné, jestli se na hřiště vůbec dostanu, ale nakonec k tomu došlo a sázku jsem vyhrál, takže jsem šťastnej." Do konce utkání scházelo čtvrt minuty, když Tomáš Tkadlec v obraně získal míč a pádil s ním na útočnou polovinu hřiště. O nepatrnou chvíli později už se houpal na obroučce a, věren své pověsti, velmi emotivně slavil... A co vyhrál? "Oběd. Dám si aspoň čtyřchodové menu," rozesmál se.

Spokojen byl ale v první řadě s vítězstvím. "Podle výsledku zápas můžeme hodnotit pozitivně, vítězství byl náš hlavní cíl. První čtvrtina byla z naší strany dobrá, v té druhé jsme sice měli výpadek, ale ve druhé půli jsme to zvládli. Jsem pyšný na náš tým, že jsme byli schopni se z nepovedené druhé čtvrtiny takhle vzpamatovat a utkání jsme dotáhli naprosto jasně do vítězného konce," těšil Tkadliho výtečně odehraný druhý poločas, který jsme ovládli zcela suverénně 58:21!!!

Díky čemu jsme na palubovce po přestávce dominovali? "Za klíčové bych označil to, že ve třetí čtvrtině jsme hráli naši hru, hlavně jsme chodili mnohem rychleji dopředu. Olomoucku vyhovuje spíš pomalejší tempo, ale jakmile jsme začali hrát rychle, oni nás vůbec nestíhali, to bylo rozhodující," doplnil Tomáš Tkadlec.

Petr Šafarčík: Byl to pro nás důležitý týden

Do jedné z klíčových rolí se obsadil rozehrávač Petr Šafarčík

Týmovými top-skórery byli dvacetibodoví střelci Kamil Švrdlík s Davidem Pekárkem, rovněž Peca měl u svého jména fantastická čísla, když k 12 bodům přidal i vynikajících 9 asistencí! Hnacím motorem byl i z pohledu defenzívy. "Kdyby nebyla druhá čtvrtina, zápas bych hodnotil asi nejpozitivněji, jak bych mohl," ohlédl se Petr Šafarčík za sobotním duelem, který jsme vyhráli 91:60. "Druhá čtvrtina výsledný dojem trochu kazila, ale fakt je, že první se nám povedla a druhý poločas už jsme odehráli přesně tak, jak jsme chtěli. Jsem moc rád, že jsme našim fanouškům udělali radost a měli jsme trošku klidnější utkání."

O to, že zápas se nebude rozhodovat až v koncovce, jsme se zasloužili v třetí čtvrtině.

Velmi dobře jsme bránili, zrychlili jsme přechodovou fázi a tuto část hry jsme ovládli 27:8.

"Bylo to tím, jak jsme k tomu přistoupili, jak jsme plnili pokyny trenérů," pokračoval Peca ve svém hodnocení. "Velká pochvala pro tým, protože druhý poločas jsme zvládli přesně tak, jak jsme si o přestávce řekli." Co zapříčinilo krajně  nepovedenou druhou čtvrtinu? "Neřekl bych, že Olomoucku se začalo nějak víc dařit, spíš mi přišlo, že my jsme trošku polevili, nechali jsme se ukolébat desetibodovým náskokem. Do příštích zápasů se z toho musíme poučit, že i když se dobře začne, nesmíme povolit, naopak je potřeba pokračovat dál!"

Dvě domácí výhry z minulého týdne znamenají pro Beksu vylepšení bilance výher a porážek na 9/7 a posun na 5. místo.

"Jsme rádi, že jsme zápasy s Kolínem i Olomouckem zvládli, byl to pro nás důležitý týden. Nejdřív jsme hráli s týmem, který měl prakticky stejnou bilanci jako my a v sobotu jsme toto vítězství chtěli potvrdit, protože už se nám v sezoně několikrát stalo, že jsme dokázali předvést dobrý výkon a vyhrát, ale hned v dalším zápase jsme to zahodili. V minulém týdnu jsme to zvládli, myslím, že to našemu týmu dodá sebevědomí. Doufám, že před Vánoci dokážeme zvládnout ještě zápas v Brně," přeje si Petr Šafarčík zisk třetího vítězství v řadě.

V úterý Beksa měla odehrát utkání Alpe Adria Cupu v Šibeniku, které však bylo odloženo.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti