Upravit stránku
10. 11. 2015

S vicemistrem o první místo


Pardubičtí fanoušci mají hody. Po pátečním sladkém triumfu nad nymburskými mistry se mohou těšit na další hit, neboť Beksa vyzve úřadující vicemistry a aktuální lídry tabulky, basketbalisty Děčína.

10. KOLO KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice (7/2) vs. BK ARMEX Děčín (7/1)
středa 11. 11. v 18 hodin, SH Dašická

Co ještě zvýrazňuje atraktivitu středečního zápasu?

Fakt, že se bude hrát o 1. místo v tabulce Kooperativa NBL!

Oba soupeři jsou nyní v čele pelotonu: Beksa má na druhém místě bilanci 7 výher/2 porážky, Děčín je první s bilancí 7/1! Severočeši prohráli hned v 1. kole na kolínské palubovce těsně o jediný bod, od té doby natáhli svou vítěznou šňůru už na sedm utkání!! I Beksa ovšem hraje v dobré herní pohodě, což potvrdila v minulém kole, kdy překvapivě skolila Nymburk 83:78.

Ani jeden tým nehraje od úvodu sezony v kompletním složení. Pardubicím stále schází Ondřej Kohout, po jednom utkání vynechali Jobi Wall a Levell Sanders. Děčínský kouč Pavel Budínský postrádá zraněné křídelníky Pavla Bosáka a Lukáše Bažanta, avšak na konci října se z Nymburku vrátil Tomáš Pomikálek a v pěti odehraných duelech v dresu Válečníků zapisoval průměrně 9,8 bodu + 4,8 doskoku.

Bodovými lídry Děčína jsou perimetroví hráči Luboš Stria s Tomášem Vyoralem. První střádá 14,5 bodu + 4,5 asistence, druhý je na podobných číslech: 14,3 bodu + 4,1 asistence.

Další informace

Kromě špičkového českého basketbalu se můžete těšit i na pestrý doprovodný program. Time-outy vyplní vystoupení cheerleaders IM CHEER Pardubice, o přestávkách mezi 1. a 2. poločasem vystoupí taneční skupina T-komplex z Vysokého Mýta. Tato skupina se jmenuje The Revolt of girls a v tomto složení zahajují společně druhý rok. Vedoucí a choreografkou této skupiny je Markéta Škrancová.

O přestávkách dále proběhnou soutěže o medovník od kavárny Nano café a o vstupenky na zápas s videomappingem 21. 11.

Top-skóreři obou týmů:

Beksa - D. Pandula 12,4, K. Švrdlík 12,1, L. Sanders 11,4. J. Wall 10,3, D. Škranc 8,4, V. Půlpán 7,4...
Děčín - L. Stria 14,5, T. Vyoral 14,3, J. Houška 10,0, T. Pomikálek 9,8, J. Jelínek 9,0, O. Šiška 7,6...

"Nesmíme vynechat jediný souboj," říká Tomáš Bartošek.

První díl náročné domácí dvouzápasové minisérie s finalisty uplynulého ročníku Kooperativa NBL pardubický tým zvládl. Teď ho čeká druhá velká výzva. "Stejně jako minulý pátek, i teď bude potřeba hrát maximálně naplno," nabádá asistent trenéra Tomáš Bartošek k absolutní koncentraci.

Po triumfu nad mistrem přichází další velká výzva. Lze říci, že Beksu čeká v mnohém stejně náročné utkání jako proti Nymburku?
“Určitě ano, protože Děčín se už dlouhodobě prezentuje v nejvyšší soutěži obrovským nasazení a bojovností. Stejně jako v pátek proti Nymburku, ani dnes si nemůžeme dovolit nic podcenit, vynechat jediný souboj, neprat se o jediný neutrální míč…Je potřeba hrát s absolutní koncentrací a maximálně naplno.“

Děčín příliš nezměnil svůj hráčský kádr, z nových jmen zmiňme především příchod rozehrávače Šišky a nedávný návrat Pomikálka. Čím tito dva hráči pozvedli hru děčínského týmu?
“Oba jsou to kvalitní hráči. Šiška je zkušený hráč, protože v Brně hrál velkou minutáž a získal tam herní jistotu, dneska je to stabilní hráč nejvyšší soutěže. Pomikálek je velmi kvalitní střelec a také výborný atlet. Podle dosavadních výsledků Děčína lze soudit, že oba dva do týmu výborně zapadli.“

PARKING U HALY DAŠICKÁ

Parkování pro osobní automobily je zajištěno:

* ve vyhrazeném pruhu v ulici Dašická
(v čase od 16 hodin do skončení utkání)

* na prostranství před Gymnáziem Pardubice (viz obrázek).

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti