Upravit stránku
16. 11. 2018

S trojkobijci


Tradiční rival Beksy z posledních sezon. Účastník Champions League. A také tým, který svým soupeřům sází nejvíce trojek. To je BK Opava, sobotní soupeř Pardubic.

10. KOLO KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice (6/2) vs. BK Opava (5/4)
sobota 17. 11. v 17 hodin, SH Dašická

Beksa má za sebou poslední evropský výjezd, v Saratově prohrála rozdílem 38 bodů.

"Tenhle zápas už jsme nechali za sebou - vyspali jsme se z toho, vrátili se domů a od čtvrtka už se soustředíme jen na Opavu," hlásí po návratu z Ruska kapitán Radek Nečas. "Naše evropská anabáze je sice nepovedená, ale před reprezentační přestávkou máme před sebou dvě důležitá utkání v Kooperativa NBL, která chceme zvládnout co nejlépe," zmínil nejbližší duely s Opavou a v Kolíně.

Také opavští basketbalisté hrají v letošní sezoně i na evropské scéně, dokonce v prestižní Basketball Champions League. V tomto týdnu podlehli dosud suverénnímu španělskému Tenerife 70:92 (nejvíce bodů: Jurečka 14, Gniadek 13, Kvapil 11, Kouřil 8...) a jejich aktuální bilance ve skupině B zní 1/5. V Kooperativa NBL naposledy nečekaně zaváhali - stejně jako o týden dříve Beksa - ve své hale s pražským USK, s nímž prohráli jedenáctibodovým rozdílem 63:74 (nejvíce bodů: Gniadek 13, Zbránek 10, Šiřina 8...) a v tabulce jim patří 5. místo s bilancí 5/4.

"S přepnutím na domácí ligu bychom neměli mít problém, Opavu většina z nás dobře zná," naráží pivot Kamil Švrdlík na skutečnot, že kádr Slezanů zůstal v porovnání s předchozí sezonou prakticky nezměněn - doplnil jej pouze křídelník Jan Švandrlík (průměr 7,9 bodu na zápas). "V porovnání se Saratovem to bude jiný zápas, i když podobnost může být v tom, že stejně jako Avtodor, i Opava střílí hodně trojek (11,5 dané trojky na zápas, což je jednoznačně nejvyšší průměr v NBL - pozn. aut.). Na druhou stranu nemá tak dominantní pivoty. Předpokládám, že se bude hrát trošku jinak, asi budeme všichni vytažení nahoře a bránit jejich pivoty na trojce.”

Nejlepšími střelci Opavy v dosavadním průběhu NBL jsou rozehrávači Jakub Šiřina (průměry 15,6 bodu + 4 asistence) s Radimem Klečkou (10,4 bodu + 3,4 asistence) a podkošový hráč Václav Bujnoch (14,6 bodu + 6,9 doskoku). Dalších šest hráčů si drží střelecký průměr mezi 6 a 9 body: Radovan Kouřil 8,6 bodu (+4,8 asistence), Filip Zbránek 8,2 bodu, Jan Švandrlík a Martin Gniadek 7,9 bodu, Miroslav Kvapil 7,6 bodu a Luděk Jurečka 6,1 bodu (trojky 37,5% - 12/32). Co hostům rozhodně nebudeme chtít povolit? “Nebudeme je chtít pouštět do volných trojek a jednoduchých košů, například nějaké back doory, čímž by se chytili. Tohle potřebujeme zastavit, potom máme dobrou šanci uspět,” doplnil Kamil Švrdlík.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti