Upravit stránku
16. 12. 2015

S posíleným Brnem


Jen dva dny po pondělním domácím nezdaru s Kolínem čeká Beksu další, poslední předvánoční utkání, k němuž odcestuje do Brna.

19. KOLO KOOPERATIVA NBL:

mmcité Brno (4/12) vs. BK JIP Pardubice (11/7)

středa 16. 12. v 18:30

 
Pardubičtí basketbalisté v minulém kole překvapivě nestačili na Kolín, neuspělo ani Brno, které padlo v přestřelce na ústecké palubovce 90:95 (nejvíce bodů: Nehoda 22, Pumprla 14, Prášil 10, Egwuonwu 10...).
 
Tým mmcité je v aktuální tabulce poslední, ovšem pozor: po příchodu amerického rozehrávače Anthonyho Jonese se zvedl a předchozí dvě domácí utkání vyhrál: nejprve nad Opavou 88:84, poté nad Ostravou 69:50! V domácí hale mají Brňané vyrovnanou bilanci výher a porážek 4/4.
 
"Brno už není mladým týmem, ale velmi zkušeným," předesílá asistent pardubického kouče Tomáš Bartošek.
 
Výčet hráčů oblékajících brněnský dres, kteří mají nepřeberné množství zkušeností, je skutečně velmi bohatý. K Jaroslavu Prášilovi, Romanovi Zachrlovi, Filipovi Šmídovi, Ivu Prachařovi či Michalu Norwovi nedávno přibyli další dva ostřílení matadoři Anthony Jones a navrátilec Michal Křemen, kouč Tomáš Pětivlas má k dispozici i dalšího Američana Paula Egwuonwua.
Přestože pardubickým trenérům bude scházet hned několik mužů a ve vážném ohrožení je i start Levella Sanderse, jenž se zranil v pondělním duelu s Kolínem, cíl je jediný: zvítězit. "Herní projev brněnského týmu se postupně zvedá a přišla i vítězství – v posledních dvou domácích zápasech mmcité porazilo Opavu i Ostravu. Nečeká nás nic jednoduchého, ale přesto pevně věříme, že si připíšeme vítězství," uvedl Tomáš Bartošek.
 
Top-skóreři obou týmů:
Brno - A. Jones 16,3. R. Zachrla 10,7, P. Egwuonwu 9,8, J. Prášil 7,9, I. Prachař 7,4, D. Nehoda 6,9, M. Norwa 6,8, F. Šmíd 6,6...
Beksa - D. Pandula 13,7, K. Švrdlík 13,1, L. Sanders 10.9, J. Wall 9,8, O. Kohout 7,6, V. Půlpán 6,9, D. Škranc 6,9, R. Nečas 5,8...

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti