12. 03. 2017

S Opavou i potřetí vítězně

V pohodovém tempu si Beksa proti oslabené Opavě došla pro další vítězství - to s pořadovým číslem 22 již téměř definitivně pojišťuje 2. místo po dlouhodobé části NBL!

5. KOLO NADSTAVBY, SKUPINA A1:

BK JIP Pardubice vs. BK Opava 96:68
(25:21, 23:18, 26:20, 22:9)

Body: Burnett 19, Půlpán 17, Švrdlík 14, Autrey 14, Pandula 12, Wall 9, Nečas 6, Kotas 3, Kohout 2 - Šiřina 19, Zbránek 14, Dragoun 10, Klečka 10, Blažek 8, Cvek 4, Bujnoch 3

Hráč utkání: Viktor Půlpán
Diváků: 1189

Zatímco naši křídelníci Dominez Burnett s Dušanem Pandulou, jejichž start byl v ohrožení, naskočili do hry a společně pomohli k triumfu 31 body, 10 doskoky a 4 asistencemi, opavští citelně postrádali zraněné trio Radovan Kouřil-Krytof Vlček-Martin Gniadek. Byť hosté vedli jen 84 sekund, až do třetí čtvrtiny se drželi v kontaktu, ovšem nakonec neodolali velkému tlaku Beksy a ta smrští protiútoků a hlavně 58 body dosaženými zpod koše bezpečně zapsala 22. ligovou výhru.

"Tohoto zápasu jsem se trošku obával, protože když jsem viděl Opavu přijíždět, bylo na nich vidět, že v tomto zápase nemají co ztratit," poukázal pardubický kouč Levell Sanders na absenci tří důležitých hráčů Opavy. Navzdory jednoznačnému vítězství nepřehlížel negativa, která mu zápas ukázal. "Ano, jsme rádi za tuto výhru, ale pořád nejsme tím týmem, jakým bychom chtěli být. Je před námi stále sousta práce, abychom se dostali tam, kam chceme."

Na začátku nás Lamb Autrey rychlými 6ti body potáhl do vedení 12:4, jenže Opava záhy kontrovala šňůrou 0:10 (Šiřina a Zbránek trojky) a na chvíli otočila průběžný stav (nejvíce vedla o 3 body). Přelom prvních dvou čtvrtin jsme sice ovládli 9:0 a od té doby už jsme byli neustále vpředu, ale až do přestávky jsme výrazněji neodskočili - i proto, že Slezané se ze stavu 35:24 dokázali přitáhnout na rozdíl jediného koše (35:33). "Opava stále měla na hřišti pět hráčů, co se o to chtěli porvat," ocenil Levell Sanders hru soupeře. "Naštěstí procento úspěšnosti hostujících hráčů nebylo tak vysoké, což nám pomohlo."

Klíčovou pasáží byl úsek mezi 22. a 24. minutou, kdy jsme šňůrou 8:0 zvýraznili náš náskok na 60:43. Od té doby jsme měli utkání pevně ve svých rukou. V poslední čtvrtině jsme po další šňůře, tentokrát 12:0, vedli 86:59, nejvýraznější rozdíl činli 31 bodů - v úplném závěru 96:65, načež zápas uzavřel svou pátou trojkou Jakub Šiřina.

"Negativem tohoto zápasu z naší strany byly útočné doskoky soupeře: nechali jsme jim 14 útočných doskoků, a my nechceme dávat tolik druhých šancí," řekl dále Levell Sanders. "Další negativní věc je našich 19 míčových ztrát. Hlavně v rychlém protiútoku jsme až příliš snadno ztráceli míče. Stále jsme v situaci, kdy máme stále na čem pracovat."

Statistiky

Kvintet dvouciferných střelců Beksy vedl Dominez Burnett, jenž zapsal 19 bodů (dvojky 7/11, trojky 1/1, trestné hody 2/2). Viktor Půlpán, zvolený Hráčem utkání, přihodil 17 bodů (dvojky 4/5, trojky 2/4, trestné hody 3/3), k tomu doskočil 6 míčů, rozdal 4 asistence a získal 2 míče. Skvěle stříleli i Lamb Autrey s Kamilem Švrdlíkem, kteří měli naprosto shodné statistiky (14 bodů, z pole 7/9), Dušan Pandula se i díky 2 trojkám dostal na 12 bodů.

Poražené vedl Jakub Šiřina (19 bodů, trojky 5/14, 4 asistence, ale také 6 ztrát), Filip Zbránek přihodil 14 bodů.