Upravit stránku
14. 01. 2017

S Lions netradičně v neděli


Náročnou sérii tří zápasů v šesti dnech zakončí pardubičtí basketbalisté nedělním ligovým duelem, v němž vyzvou jindřichohradecké lvy.

19. KOLO KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice (15/3) vs. Lions Jindřichův Hradec (6/12)
neděle 15. 1. v 17 hodin, Sportovní hala Dašická

V úterý Beksa zapsala své premiérové vítězství ve druhé fázi FIBA Europe Cupu, když přehrála francouzské Pau.

V pátek na severu Čech také uspěla, když v bitvě o Final-4 Českého poháru brala postupovou výhru v Děčíně.

V neděli bude usilovat o své šestnácté vítězství v základní části Kooperativa NBL.

Jaký soupeř nás čeká? "Soupeř, který k nám přijede s čistou hlavou, který to u nás bude chtít zkusit, protože zde nemá co ztratit," míní jeden z pardubických trenérů Tomáš Bartošek. Co z toho plyne pro Beksu? "My je nesmíme pustit do zápasu, tzn. nesmějí chytit rytmus. Budeme chtít na soupeře vyvíjet neustálý tlak a z toho přecházet do rychlého protiútoku, což se nám dařilo v minulém zapase v Jindřichově Hradci," odkrývá plány trenér Beksy. "Důležitým faktorem budou i naše ztráty, ty musíme udržet na co nejmenším počtu."

Klíčovým mužem Lions je rozehrávač Terrell Lipkins.

Své první utkání v jindřichohradeckém dresu odehrál na konci října právě proti nám, za 11,5 minuty stihl 2 body + 1 asistenci. Ve všech následujících deseti zápasech však zaznamenal dvouciferný počet bodů, v minulém kole jich Kolínu nasypal 22. "Stal se bodovým lídrem Hradce," upozornil Bartošek na Lipkinsův průměr 15,9 bodu.

"Dalšími hráči, kteří bodově drží Jindřichův Hradec, jsou Malcolm Brooks (15,2 bodu) a Stanislav Zuzák (12,8 bodu). V útoku se pro ně jejich spoluhráči snaží vytvářet otevřené střely či situace 1-1."

Bartošek zmínil ještě jednoho hráče, od něhož lze očekávat velmi energický výkon. "Velkou motivaci vždy proti nám má Jiří Šoula, který zde prožil mnoho let." Co charakterizuje herní projev týmu trenéra Forejta? "Jejich pivoti jsou nebezpeční v blízkosti koše a na útočném doskoku, což, věřím, si pohlídáme a nedovolíme jim druhé střely.  V obraně pak střídají jak osobní, tak i zónovou obranu, na což  si musíme dát pozor, nezmatkovat a zahrát dobrý útok."

Bekse budou i nadále scházet Josefové Příhonský a Potoček. O případném startu Viktora Půlpána a Domineze Burnetta, kteří kvůli zranění vynechali páteční pohárový duel v Děčíně, se rozhodne až před zápasem.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti