Upravit stránku
25. 08. 2021

S kým se Beksa utká v AAC?


Pardubičtí basketbalisté, kteří vstoupí do nového ročníku Alpe Adria Cupu coby obhájci trofeje, se v základní fázi tohoto evropského poháru utkají s Levicemi, Welsem a Šibenkou.

Premiérový ročník Alpe Adria Cupu, dohrávaný finálovou sérií až na prahu následující sezony, vyšel Bekse náramně.

Základní skupinu jsme ovládli zcela suverénně, když jsme zvítězili ve všech šesti utkáních, následně jsme zvládli čtvrtfinálovou i semifinálovou sérii. Finálové vyvrcholení bylo kvůli pandemii koronaviru odsunuto až na začátek sezony 2020/2021, a byť jsme zápas číslo 1 v Děčíně prohráli (jednalo se o naši jedinou porážku v soutěži), po výhře v napínavé domácí odvetě jsme zvedli nad hlavu pohár pro vítěze Alpe Adria Cupu - jednalo se o první triumf pardubického klubu v evropské pohárové soutěži.

Soupeři z Rakouska, Chorvatska a Slovenska

Středeční los, který probíhal online, rozhodl o tom, že v základní fázi nadcházejícího ročníku 2021/2022 narazíme ve skupině A na semifinalistu uplynulého ročníku rakouské ligy BC Raiffeisen Flyers Wels, čtvrtfinalistu chorvatské nejvyšší soutěže GKK Šibenka a finalistu slovenské ligy Patrioty Levice.

"Hned premiérový ročník Alpe Adria Cupu nás jen utvrdil v tom, jak přínosná je pro náš tým, a zejména pro naše mladší hráče, možnost mezinárodní konfrontace," předeslal Radek Nečas, sportovní ředitel pardubického klubu.

"Zápasy s předními týmy Chorvatska, Rakouska a Slovenska, které nás čekají v základní fázi tohoto ročníku, jistě přinesou velice atraktivni podívanou i pro fanoušky. Těšíme se na novou sezonu nejen v Kooperativa NBL, ale i v Alpe Adria Cupu, kde uděláme vše pro to, abychom navázali na naše výkony a výsledky z premiérového ročníku," doplnil Radek Nečas.

O termínech jednotlivých utkání se momentálně intenzivně jedná.

Složení dalších skupin:

B - BK ARMEX Děčín, KK Senčur, Inter Bratislava, BC GGMT Vídeň
C - MKS Dabrowa Gornica, KK Velika Gorica, Spišskí Rytieri, BK Dukes Klosterneuburg
D - Sluneta Ústí n. L., KK Škrljevo, BC Prievidza

Výsledky základní fáze, skupina A:

BK JIP Pardubice vs. Flyers Wels 79:76
Patrioti Levice vs. BK JIP Pardubice 101:71
BK JIP Pardubice vs. Patrioti Levice 83:75
BK JIP Pardubice vs. GKK Šibenka 82:67
Flyers Wels vs. BK Pardubice 50:79
GKK Šibenka vs. BK Pardubice (hraje se 18. 1. 2022)

Rozpis utkání Beksy najdete zde.

Partnerem klubu v evropských pohárech je AUTO IN

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti