Upravit stránku
29. 04. 2022

S koučem po play-off


Sedm zápasů, sedm výher domácích. V napínavé čtvrtfinálové sérii mezi Brnem a Beksou, kterou pro sebe získal brněnský tým poměrem 4-3 na zápasy, bylo nakonec klíčem k postupu domácí prostředí.

"Hráči získali další zkušenost," ohlédl se trenér Dino Repeša za letošním play-off

Brno vs. Beksa: 89:84, 98:92, 83:71 a 83:76.
Beksa vs. Brno: 97:84, 89:87 a 93:59.

Hostům v této dramatické sérii - v konečném účtování bohužel pro Beksu - nebylo ani jednou přáno. Nejen o tom, která venkovní porážka jej mrzí nejvíce, ale i o celém čtvrtfinále play-off jsme si jen několik minut po skončení čtvrtečního rozhodujícího zápasu číslo 7 povídali s pardubickým trenérem Dinem Repešou. Níže jsou jeho bezprostřední postřehy.

O sedmizápasové čtvrtfinálové sérii s Brnem:
"Velmi zajímavá série. Myslím, že oba týmy hrály velmi dobře a celá série byla hodně atraktivní pro celý český basketbal. Až na jedno utkání to všechno byly dramatické zápasy, včetně toho posledního, rozhodujícího."

O našem nepovedeném vstupu do zápasu číslo 7:
"Nepodařeného začátku je škoda. Myslím si, že jsme byli trošku… Jak to říct? Bojácní. Měli jsme 10 ztrát za dvanáct minut… Nevím, jaký byl důvod. Každopádně hráči získali další zkušenost z takového zápasu, kterou třeba budou moci zúročit už v další sezoně."

O jednom konkrétním momentu, který překlopil napínavý sedmý duel na brněnskou stranu:
"Kdybych měl říct jeden klíčový moment, zmínil bych Krakovičovu trojku s faulem v polovině poslední čtvrtiny, v době, kdy jsme vedli o 7 bodů. Brno dlouho nedalo koš a pak Krakovič, který měl v sezoně úspěšnost tříbodové střelby 18%, udělal čtyřbodovou akci. Myslím, že právě tohle byl klíčový moment posledního zápasu."

O důvodech, proč jsme velký obrat nedotáhli do úspěšného konce:
"Vrátili jsme se zpátky do zápasu a v poslední čtvrtině jsme vedli o 7 bodů, ale na konci nám chyběla větší koncentrace. V útoku jsme v posledních minutách nehráli to, co jsme chtěli. Některé situace jsme neodehráli tak, jak jsme měli a minuli jsme hodně střel. Ale bojovali jsme až do konce, klobouk dolů před hráči."

O tom, ve kterém ze čtyř prohraných venkovních zápasů jsme byli nejblíže k vítězství:
"Řeknu druhý zápas v sérii. Začali jsme velmi dobře, utkání jsme kontrolovali a ve druhé čtvrtině jsme vedli až o 16 bodů. Potom přišly nějaké situace, které bych nechtěl komentovat… Každopádně v tomto druhém utkání jsme asi byli nejblíž k výhře, to byla velká škoda. A poslední zápas… Začátek nám nevyšel, ale bylo to sedmé utkání a pro některé hráče, kteří ho hráli poprvé v kariéře, není jednoduché takový zápas hrát. Projevilo se to třeba tím, že nějaké střely, které v normálním utkání dáváš, v tom sedmém nedáš. Ale jak už jsem říkal, je to pro ně další dobrá zkušenost do budoucna."

O uplynulé sezoně 2021/2022:
"Máme dvě medaile (stříbrné z Alpe Adria Cupu a bronzové z Českého poháru - pozn. aut.). Velká škoda, že nezískáme tu třetí, ligovou, ale takový je sport. Budeme pracovat dál a uděláme všechno, aby další sezona byla ještě lepší."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti