Upravit stránku
29. 08. 2016

S Kamilem Švrdlíkem o přípravě


Už téměř měsíc se pardubičtí basketbalisté připravují na nadcházející sezonu 2016/2017. Jak hodnotí dosavadní průběh přípravy pivot Kamil Švrdlík?

Vstupujeme do pátého týdne přípravy, jak zatím probíhá, jak tým pracuje?
"Z mého pohledu příprava probíhá dobře. Nevím, jak trenér, ale já jsem spokojený (pousmál se). Jsem rád, že jsme většinou v hale a hodně se věnujeme basketu, nemusíme přecházet z nějaké hrubé atletické přípravy. Máme hodně míč v ruce, takže teď, když začneme hrát přípravné zápasy, se nemusíme bát, že bychom si kopali do balónu. Snad bude naše hra vypadat k světu. Jen škoda, že zase máme pár zraněných a netrénujeme kompletní."

Liší se nějak výrazně skladba přípravy od předchozích dvou tří let?
"Myslím, že ne, je to hodně podobné. Venku skoro vůbec nejsme, jen minimálně, když nás vezme Skřivy (kondiční trenér Martin Skřivánek - pozn. aut.). Trend je pracovat v hale, ne nějaké běhání po horách... Určitě je lepší běhat v hale s balónem."

Jak se cítíš ty osobně po měsíci přípravy?
"Já se cítím fyzicky dobře. Tedy vždycky na začátku týdne je to dobrý, postupem času už je to horší (rozesmál se). Teď je dobře, že budeme hrát v úterý a ve středu. V minulém týdnu, ve čtvrtek a v pátek, už jsme všichni funěli a byli jsme rádi, že je konec týdne. Teď už se těšíme na přípravné zápasy, věřím, že se dostaneme do dobré pohody."

Co bude hlavním cílem úvodních dvou přípravných utkání na Slovensku?
"Nejde jenom o to, že si po několika tréninkových týdnech zahrajeme zápasy. Už si budeme chtít vyzkoušet nějaké nové systémy, které máme, budeme chtít hrát to, co bychom chtěli hrát v sezoně. Je dobře, že už to nebudeme nacvičovat jen na tréninku proti sobě."

Ještě zpátky k tréninkům: několikrát bylo vidět, že při hře do sebe docela jdete, nepískají se žádné fauly a hraje se hodně tvrdě...
"Je to tak. Změna je, že jsme si řekli, že nebudeme hlásit fauly - nic jiného, než taktické fauly, se nehlásí. Občas se to opravdu vystupňuje, dokonce už byl jeden takový trénink, kdy jsme to museli trošku utnout (pousmál se). Myslím si, že to je dobrá průprava do sezony."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti