Upravit stránku
25. 09. 2015

S Interem v Ledči


Basketbalový klub BK JIP Pardubice přiváží vrcholový mužský basketbal do Ledče nad Sázavou. V rámci propagace tohoto sportu ve městech, kde se nehraje nejvyšší soutěž Kooperativa NBL, si pardubický tým pozval svého soupeře Inter Bratislava právě do ledečské sportovní haly.

Utkání se odehraje pod patronací europoslance Tomáše Zdechovského, radního kraje Vysočina Petra Krčála a starosty města Ledče nad Sázavou Zdeňka Tůmy.

Propagace špičkového basketbalu je tradičním projektem našeho klubu, přičemž jeho nedílnou součástí je i další související program: samotnému pátečnímu utkání předcházela úterní návštěva dvou hráčů v Ledči nad Sázavou, kteří ve sportovní hale předvedli něco ze svých dovedností a pobesedovali s žáky základních a středních škol. Současně celý projekt má charitativní podtext, neboť veškerý výtěžek ze vstupného bude věnován na dobročinné účely, konkrétně ve prospěch o.p.s. Háta,“ uvedl předseda představenstva pardubického klubu Pavel Stara – rodák z Ledče nad Sázavou.

Stejné rodiště má i europoslanec Tomáš Zdechovský. „Myšlenka uspořádat mezinárodní přípravné utkání v Ledči nad Sázavou vznikla před více než rokem na jednání představenstva pardubického klubu. Chtěli jsme s mým spolužákem z ledečského gymnázia Pavlem Starou přivést do rodného města špičkový basketbal,“ prozrazuje europoslanec Tomáš Zdechovský.

Pavel Stara jeho slova potvrzuje. „S Tomášem Zdechovským, členem představenstva pardubického klubu, jsme často hovořili i o našem rodném městě. Bylo jen otázkou času, kdy se společně vrhneme do realizace aktivity podobného rázu. Díky velmi vstřícnému jednání vedení města Ledče nad Sázavou se první takovýto projekt narodil – je jím přípravné basketbalové utkání mezi Pardubicemi a Interem Bratislava,“ řekl dále Pavel Stara. "Všechny na tento zápas srdečně zveme a pevně věříme, že si ho v ledečské sportovní hale užijeme.

Beksa se s bratislavským Interem utkala již v úvodu přípravy, na Slovensku svého soupeře přestřílela 101:93. Více o tomto utkání čtěte zde: Výhra. A stovka!

Trenér Dušan Bohunický bude mít k dispozici téměř kompletní tým. Radek Nečas nastoupil už v předchozím středečním utkání proti Kolínu (rozhovor si můžete přehrát v BeksaTV níže), scházet tak bude i nadále pouze Ondřej Kohout.

Hlavním partnerem přípravného zápasu BK JIP Pardubice vs. Inter Bratislava, jež se odehraje v pátek 25. 9. od 16 hodin v Ledči nad Sázavou, je Hotel Kaskáda Ledeč nad Sázavou.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti