Upravit stránku
15. 02. 2017

S hráči před Hyundai FINAL-4


Před finálovým turnajem Českého poháru, v jehož semifinále Beksa vyzve Nymburk, jsme vyzpovídali Viktora Půlpána, Radka Nečase a Domineze Burnetta.

Viktor Půlpán: Chceme uspět!

Máme za sebou třízápasovou vítěznou sérii, během níž jsme uspěli doma s Děčínem, v Opavě a naposledy v Kolíně. Jdeme tedy do FINAL-4 v dobrém rozpoložení?
"Rozhodně se dá říci, že do něj můžeme jít s určitým sebevědomím. Nebyly to lehké zápasy, hráli jsme s těžkými soupeři a to, že jsme je přehráli, nás před pohárovým semifinále s Nymburkem může povzbudit."

V souvislosti s Nymburkem se hodně mluví o jeho klíčovém muži, jímž je Howard Sant-Roos. V úterním duelu v Děčíně svému týmu chyběl, ovšem očekává se, že v Českém poháru nastoupí. V čem je hra nymburského týmu jiná, když hraje?
"Je to hodně o něm. Bylo to vidět i v našich vzájemných zápasech: u nich hrál, u nás ne a vyhráli jsme. Hodně si bere míč, organizuje hru, dobře ji čte, dookáže trefit střelu z dálky i najet do koše. Je hrozně atletický a do hry přináší spoustu energie, zkrátka všestrannný hráč, který hrozí ze všeho."

Jaké faktory bys označil za klíčové pro vývoj utkání?
"Tím prvním je maximální koncentrace hned od úvodních minut. Musíme do utkání vstoupit na 100%, chytit správné tempo hned od začátku. Klíčové bude, abychom eliminovali nymburský rychlý protiútok a útočný doskok, protože v tomto jsou velice silní."

Kdybys měl říci jeden důvod, proč právě Beksa postoupí do finále, co bys uvedl?
"Protože chceme! Chceme uspět! Doma jsme Nymburk dokázali porazit a nevidím důvod, proč by se nám to nemohlo povézt i v Prostějově."

Radek Nečas: Ani na chvíli nepolevit!

Konec základní a začátek nadstavbové části Kooperativa NBL se nám vydařil, jaký máš pocit z naší hry před startem FINAL-4 Českého poháru?
"Je dobře, že jsme zvládli úterní zápas v Kolíně, protože bývá trošku specifické hrát dva tři dny před pohárem. I když naše hra nebyla ideální po celou dobu, dovedli jsme utkání do vítězného konce a jdeme na vítězné vlně do Českého poháru. V něm je to samozřejmě o jednom utkání, takže bude potřeba maximální koncentrace na páteční zápas."

Hovoříš o koncentraci, lze předpokládat - i na základě vyjádření nymburských hráčů v médiích, kteří našemu týmu dávají velký kredit -, že i u soupeře bude na maximální úrovni?
"Samozřejmě, už proto, že Nymburk se vrací do Českého poháru po dvouleté pauze a budou chtít navázat na svá předchozí vítězství. My jako obhájci trofeje do toho půjdeme s tím, že nemáme co ztratit. Nemyslím si, že šance jsou 50 na 50, jak se to někde prezentuje, mírným favoritem je Nymburk, ale hraje se na neutrální půdě, balón je kulatý a vždycky se hraje 5 na 5, takže naše šance vidím hodně vysoko."

Co bude mít zásadní vliv na výsledek?
"Nymburk má svou kvalitu, což předvádí jak na evropské scéně, tak i v domácí soutěži. My musíme podat výkon na hranici našich možností, ne-li lepší, jako se nám to podařilo v loňském i letošním ročníku základní části ligy. Nesmíme mít žádné hluché místo, protože Nymburk toho umí využít, jednoduchými koši z rychlých protiútoků si vytvořit náskok a svojí zkušeností a vyhraností už ho dokáže udržet. Potřebujeme se celou dobu maximálně koncentrovat a ani na chvíli nepolevovat."

A jít do zápasu s maximální energií, odhodláním...
"Vím, že si všichni dobře uvědomujeme, o co hrajeme. V poháru je každý zápas jako finále: když prohraješ, nepostupuješ dál. My se budeme snažit udělat všechno pro to, abychom v sobotu hráli až ten druhý zápas."

Dominez Burnett: Musíme předvést to nejlepší

Nejprve kontrolní otázka: víš, kdo v loňské sezoně vyhrál Český pohár?
"Jasně, vím to dobře, vyhráli jsme my, Pardubice (pousmál se)."

V Česku si zahraješ o svoji první trofej, navíc jako první nám stojí v cestě dlouhodobě nejlepší český tým. Máš rád podobné výzvy?
"Ano, mám rád takovéhle výzvy. Myslím, že nás čekají velice zajímavé dva dny. Jsem moc rád, že si můžu zahrát o svou první trofej proti tak skvělým týmům, jako je Nymburk. Já i celý náš tým víme, že musíme předvést nejlepší výkon, jakého jsme schopni."

Proti Nymburku jsme v této sezoně odehráli dvě ligová utkání s vyrovnanou bilancí 1-1. Co ti napověděla o soupeři a o našich šancích v semifinále FIINAL-4?
"Pro nás to znamená, že víme, že jsme schopni Nymburku konkurovat. Musíme hrát soustředěně a sebevědomě, s dostatečnou agresivitou, prostě dělat všechno to, co je potřeba pro výhru. Pak myslím, že máme v semifinále velkou šanci!"

Máme za sebou tři vydařené zápasy v Kooperativa NBL, přesto - v čemu musíme posunout úroveň naší hry ještě výš, abychom mohli pomýšlet na postup do finále přes Nymburk?
"Musíme udělat skvělou práci v přechodové fázi z útoku do obrany a nedovolit Nymburku otevřené střely. Sami se musíme snažit běhat co nejrychleji dopředu a skórovat co nejvíce jednoduchých košů, využívat naši sílu v přechodu do útoku."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti