Upravit stránku
14. 04. 2022

S Dinem Repešou před čtvrtfinále


Těší se na svoji první play-off sérii v Bekse. Pardubický kouč Dino Repeša povede svůj tým do čtvrtfinálové řeže s Brnem, zápas číslo 1 je na programu v pátek 15. dubna v soupeřově hale.

"Chceme vrátit Pardubice mezi nejlepší čtyři týmy NBL," přeje si kouč Dino Repeša před startem play-off

Dino, pauza mezi koncem nadstavbové části a začátkem play-off byla poměrně dlouhá. K čemu jsme ji využili?
"Přestávka pro nás byla důležitá hlavně z toho pohledu, že jsme mohli vrátit zpátky všechny zraněné hráče, samozřejmě s výjimkou Josefa Potočka. Myslím si, že poprvé v sezoně budeme mít v rotaci 11 hráčů, což je dobře, protože se bude hrát vždy dva dny po sobě. Každý hráč bude důležitý, nějací budou hrát více první zápas, jiní třeba druhý zápas, protože není jednoduché hrát dvě utkání za 24 hodin.

A co se týče samotného tréninkového procesu?
"Pracovali jsme na obraně i útoku, včetně nějakých novinek, ale konkrétní taktické věci uvidíte až na hřišti. (pousmál se) Čas na trénink jsme opravdu potřebovali, protože předtím jsme hráli dost zápasů, včetně FINAL 4 Českého poháru a Alpe Adria Cupu, takže jsme neměli tolik času trénovat. Za posledních dvanáct dní jsme udělali dost práce, s čímž jsem spokojený."

Nelze pominout zapracování dvou nových hráčů, ukrajinského rozehrávače Anatoliye Shundela a bosenského pivota Arsenijeho Vučkoviče, který dorazil až na začátku tohoto týdne, je to tak?
"Určitě. Co se týče prvního jmenovaného, Anatoliy měl dlouhou herní pauzu, potřeboval nějaký čas na fyzickou přípravu i na navnímání věcí, které hrajeme v obraně i v útoku. Už na konci nadstavby ukázal, že má útočnou kvalitu, viděli jsme to v Opavě i v Hradci Králové, ale myslím, že teď bude ještě lepší, než když k nám přišel. Troufám si říct, že pro nás bude velmi důležitým hráčem. Arsenije Vučkovič přišel před necelým týdnem. V Olomoucku měl dobrou sezonu: je dobrý na doskoku, v obraně, navíc je to týmový hráč, který nepotřebuje tolik míčů pro sebe. Dělá věci, které po něm jako trenéři chceme, takže nepochybuji o tom, že pod košem nám pomůže."

Pojďme k samotné čtvrfinálové sérii s Brnem. Co považujete za klíče k úspěchu?
"Za klíč k úspěchu v této sérii považuji dvě věci: mít v každém zápase více doskoků a méně ztrát než soupeř. To jsou naše dva hlavní cíle, protože tým, který bude mít k dispozici větší počet střel, na tom bude lépe."

Přisuzujete nějaký zásadní význam skutečnosti, že do série vstoupíme dvěma zápasy v Brně?
"Ne, protože očekávám dlouhou sérii. Stav 2:0 pro nás po prvních dvou zápasech by byl samozřejmě super, ale ani 1:1 není špatné, a stejně tak ani 0:2 by nebyla tragédie. Hraje se na 4 vítězství a viděl jsem už spoustu sérií, kde tým, který vedl 2:0, nakonec nevyhrál. Jak už jsem řekl, předpokládám, že série bude dlouhá a během ní se může stát spousta věcí."

O co můžeme opřít naši víru v úspěch, jímž by jednoznačně byl postup do semifinále?
"Naši víru můžeme opřít především o to, že konečně budeme v kompletní sestavě, až na Josefa Potočka. A také o atmosféru, která je velmi dobrá, každý hráč je velice motivovaný. Mým hlavním cílem je, aby každý hráč věřil v postup do semifinále. Ano, Brno je možná jako třetí tým ligy menší favorit, ale my chceme vrátit Pardubice mezi čtyři nejlepší týmy NBL!"

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti