Upravit stránku
27. 03. 2024

Rozstříleni


Na severu Čech jsme dnes bohužel neuspěli. Již v prvním poločase nám domácí SLUNETA nasázela 58 bodů a vypracovala si 18bodový náskok, který po přestávce ještě navýšila.

12. KOLO NADSTAVBOVÉ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL, SKUPINA A1:

SLUNETA Ústí n. L. vs. BK KVIS Pardubice 99:83
(28:26, 30:14, 21:13, 20:30)

Bez obrany nelze hrát. Na začátku utkání jsme se s velmi rychle hrající SLUNETOU drželi v kontaktu pouze díky produktivnímu útoku, jenže na obranné polovině hřiště jsme po celé utkání nestíhali. V závěru první půle rozdíl ve skóre narostl na 18 bodů, v průběhu třetí čtvrtiny dokonce na 26 a domácí pohodlně kontrolovali přesvědčivé vítězství, naopak my jsme zapsali již třetí porážku za sebou.

Průběh utkání

Úvodní pasáž se proměnila ve velmi slušnou přestřelku: ještě neuběhly ani 4 minuty a oba týmy už nastřádaly shodně 13 bodů! Domácí, hrající velmi rychle dopředu, ovládli úsek od 5. do 8. minuty poměrem 12:2 a poprvé odskočili do dvouciferného trháku (25:15), nicméně záhy jsme nastříleli 8 bodů v řadě (Kameron Chatman 6) a přitáhli jsme se na rozdíl jediného koše. Obrana nám však ani ve druhé čtvrtině vůbec nefungovala podle představ, a tak za tříbodovým obloukem zcela volní Nábělek s Haiblíkem a Nicholsem znovu odtáhli SLUNETU na dvouciferný rozdíl (14. minuta - 39:28).

V té době domácí měli na kontě už 6 úspěšných trojek a do přestávky přidali ještě další 3, díky čemuž navýšili svůj náskok až na 18 bodů. Zářil zejména Maverick Rowan, jenž nám nasypal 19 bodů!!!

Ani po přestávce se nic zásadního nezměnilo.

Ústečtí basketbalisté měli navrch na obou polovinách hřiště a postupně navýšili svůj náskok až na maximálních 29 bodů (32. minuta - 84:55). V poslední čtvrtině jsme sice zlepšili produktivitu a vedeni dvojicí Petr Šafarčík-Josef Potoček jsme po šnůře 10:26 snížili naši ztrátu 2 minuty před koncem na 13 bodů (stav 94:81), víc už jsme však nestihli.

Kompletní zápasové statistiky najdete na webu NBL.cz.

Pozápasové ohlasy

Jan Šotnar (trenér domácích):

„Jsme rádi za vítězství. Je to jedna ze tří výher, kterou jsme chtěli v těch posledních kolech uhrát, abychom skončili na druhém místě. Myslím, že dnes rozhodla naše útočná hra. Nejen potence, ale i to, jak jsme dokázali běhat a půjčovat si míč. Přesně takhle vypadá tým, který spolu trénuje deset měsíců a rozumí si. Na tohle jsem hrozně pyšný. Škoda ztráty koncentrace, která nás stála lepší výsledek, ale výhra je výhra. Ukázali jsme, že umíme hrát pěkný basket, teď se musíme připravit na utkání v Opavě.”

Lamb Autrey (hráč domácích):

„Z naší strany to byl hodně povedený zápas. Hráli jsme v dobrém tempu, vrátili jsme jim ty dvě porážky z posledních střetnutí. Teď se ale musíme postarat o to, abychom udrželi momentum do posledních dvou zápasů nadstavby.”

Vanja Miljkovič (trenér hostů):

„Domácí dominovali 90 procent zápasu a v útoku jsme je nedokázali zastavit. Když je necháte střílet, tak pak už je těžké je zastavit, protože mají hodně talentu a kvality. Máme problém s koncentrací a nedodržujeme instrukce, které si řekneme. Musíme si to vyříkat mezi sebou, v čem je problém. Víme, máme zraněné hráče, ale jiní hráči dostali šanci a musí jí využít lépe, každopádně náš největší problém v posledních dvou zápasech byla soustředěnost.”

Josef Potoček (křídlo hostů):

„Dneska jsme trefili mnohem méně střel, Ústí hrálo doma, cítilo se dobře a trefovalo. Těžko se to hodnotí. V druhém poločase jsme to trochu zlepšili, ale mám pocit, že se to celý zápas nějak tahalo, podali jsme celkově špatný výkon. Musíme začít u nás a našich hlav, musíme se soustředit.”

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti