Upravit stránku
20. 12. 2023

Rozhodly liché čtvrtiny


V posledním předvánočním utkání jsme nestačili na Basketball Nymburk. V prvním poločase jsme sice zcela smazali 15bodovou ztrátu, ovšem nakonec hosté vyhráli právě 15bodovým rozdílem.

17. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BK KVIS Pardubice vs. ERA Basketball Nymburk 82:97
(22:30, 24:17, 20:32, 16:18)

V celém průběhu utkání jsme vedli jen několik sekund v závěru prvního poločasu. Po obdivuhodném vzepětí - už v první čtvrtině jsme se totiž velmi rychle propadli do 15bodové propasti! - nás zkraje 20. minuty Kamil Švrdlík poslal košem s faulem do jednobodového vedení. Ještě v polovině třetí části hry jsme sice zaostávali za velkým favoritem pouze o jediný koš, jenže hosté záhy nastřádali 10 bodů za sebou a na další velký obrat už jsme neměli síly.

Průběh utkání

Vstup do utkání byl z našeho pohledu doslova strašidelný: první tři útoky totiž přinesly 3 míčové ztráty a velice rychle, po pouhých 73 sekundách, jsme prohrávali 0:7. Soupeři jsme nechávali otevřené střelecké pozice, a tak nebylo divu, že po 4 odehraných minutách Sukhmail Mathon posouval průběžný stav již na hrozivých 2:17!!!

Produktivní trio Tomáš Vyoral-Kameron Chatman-Jure Škifić poté pozvedlo náš ofenzívní prapor a postupně jsme se začali vracet do hry. Ve druhé čtvrtině jsme přidali i zvýšenou agresivitu na obranné polovině hřiště, na té útočné jsme často úspěšně atakovali nymburský podkošový prostor (a po soupeřových faulech se dostávali na čáru trestného hodu), což se pochopitelně pozitivně projevilo i na skóre.

V polovině 17. minuty agilní Michal Svojanovský snadným košem po útočném doskoku - v té chvíli šlo o náš 11. útočný doskok! - snižoval na 36:42 a zanedlouho přesně trojkující Kameron Chatman s Kamilem Švrdlíkem (koš s faulem) natáhli naši šňůru na 14:3, čímž jsme otáčeli na 46:45!!! Stejně jako nám nevyšel začátek zápasu, nevyšel nám ani úvod druhého poločasu. František Rylich se dvakrát prosadil zpoza tříbodového oblouku a výrazně přispěl k rychlé šňůře 0:10 (stav 46:57). Na ni jsme ještě dokázali zareagovat a vlastní šňůrou 9:0 jsme se opětovně dostali do těsného kontaktu (25. minuta - 55:57). Nymburk ovšem znovu nastřílel 10 bodů v řadě a tentokrát už jsme odpověď nenašli.

Kompletní zápasové stastistiky jsou k dispozici na portálu NBL.cz.

Pozápasové ohlasy

Vanja Miljković (trenér domácích):

"Gratuluji Nymburku k vítězství, zasloužil si ho. Zejména ve druhém poločase ukázal, jakou má sílu, ukázal, že je opravdu kvalitním týmem. Navzdory porážce nemůžu být úplně zklamaný, protože jsem viděl spoustu pozitivních věcí, které si z tohoto utkání můžeme vzít. Jakž takž jsme kontrolovali doskok, měli jsme 22 asistencí, což ukazuje na týmovost, s jakou jsme hráli. Pro mě jako pro trenéra je to velmi důležité. Nicméně jsme prohráli a hlavně, dostat doma 97 bodů je prostě moc. Na výsledku se podepsalo i to, že jsme ve druhé půli působili unavenějším dojmem, přece jen máme za sebou nedělní zápas v Ústí s dvojím prodloužením, už jsme pak nehráli s potřebnou energií."

Matěj Burda (hráč domácích):

"Zápas se mi hodnotí těžko. Nechali jsme si ho utéct hned na začátku, ale vrátili jsme se zpátky do kontaktu a první poločas skončil jen o bod. Hlavně druhou čtvrtinu jsme zahráli výborně. Doufali jsme, že stejně nastoupíme i do druhého poločasu, ale bohužel se nám to nepovedlo a Nymburk znovu odskočil na výraznější rozdíl, který už udržel až do konce. V útoku jsme neměli až takový problém, i když jsme neproměnili nějaké dobré střelecké pozice, ale dostat doma 97 bodů určitě není dobré. Hlavní chyba byla v naší obraně."

Francesco Tabellini (trenér hostů):

"Dnešní zápas rozhodně nebyl jednoduchý. Věděli jsme, že Pardubice se zlepšují, bylo to vidět i na palubovce. Už nehrají to, co hrály před 3 týdny. Myslím si, že jsou na správné cestě, aby se dostaly nahoru, tam, kde byly na začátku sezony. Ani my jsme nehráli náš nejlepší basketbal. Neměli jsme v poslední době tolik tréninků, byl to náš třetí zápas během pěti dní. Výhru máme především díky charakteru, jaký jsme ukázali, především ve druhém poločase. Tohoto vítězství si vážíme, jsem na náš tým pyšný, jak tuto část sezony dokázal zakončit. Rád bych všem popřál veselé Vánoce."

František Rylich (hráč hostů):

"Věděli jsme, že to bude těžké. Věděli jsme, že to bude hodně běhavé a silové. Věděli jsme, že budeme muset hrát naši obranu a rychle běhat, protože Pardubice neměly tak velkou rotaci jako my. Nakonec jsme ve třetí čtvrtině dokázali dát pár košů z rychlých protiútoků, dostali se do vedení a udrželi jsme ho až do konce. (na dotaz o svých 18 bodech): Já se snažím střílet, kdykoliv jsem volný a zrovna dneska těch pozic bylo víc než normálně. I tam něco spadlo, vycházelo to, ale body jsou spíš bonus."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti