Upravit stránku
04. 04. 2021

Rozhodly detaily


Beksa prohrála v předehrávce 10. kola nadstavbové části Kooperativa NBL (skupina A1) s Opavou 84:91. Jak utkání hodnotili trenéři a hráči obou týmů?

Ohlasy po utkání

Adam Konvalinka (trenér domácích):
"Myslím si, že jsme Opavě naházeli strašně moc balónů do rukou a soupeř dával jednoduché koše. Právě to činilo největší rozdíl: prohráli jsme o 7 bodů a minimálně pět šest míčů jsme jim dali, kdy šli sami na koš. Dneska rozhodla naše menší trpělivost a koncentrace. Na doskoku jsme neprohráli, bylo to 43 - 43, ale v klíčových situacích měla Opava rozhodně o balón víc, nebo měli na balónů víc rukou, takže nás v doskoku zase porazila."

 

Dominez Burnett (hráč domácích):
"Prohráli jsme, takže nemůžeme být spokojeni. Opava je druhý tým ligy, velmi kvalitní soupeř, ale i tak jsme mohli hrát lépe. Rozhodl hlavně útočný doskok Opavy a jejich snadné body z protiútoků po našich ztrátách míče."

 

Tomáš Vyoral (hráč domácích):
"Celý zápas jsme tahali za trošku kratší konec, furt jsme prohrávali, nicméně to nebyla žádná velká ztráta, která by se nedala dohnat. Myslím si, že rozhodly detaily. V průběhu utkání i na konci jsme udělali několik ztrát, což soupeř trestal jednoduchými body, kdy chodil sám na koš. Právě tyhle body rozhodly. Já osobně jsem mohl přispět týmu bodově víc, ale občas to prostě nejde... Celkově to bylo hlavně o ztrátách, které nás nakonec zabily."

 

Kamil Švrdlík (hráč domácích):
"Samozřejmě nejsme rádi, že utkání takhle probíhalo. Od začátku jsme ztráceli míče, bylo to o jednoduchých ztrátách, kdy jsme jim opravdu hodili míč přímo do ruky a oni dali jednoduchý koš. Řekl bych, že právě tohle udělalo rozdíl v zápase. Nebýt toho, myslím, že to nebylo tak špatné, ale tyhle balóny, které jsou 50 na 50 a my je nemáme, nebo nějaká naše zbytečná ztráta, nás asi zlomily, naopak Opavě to vlévalo energii do žil, když dala dva rychlé snadné koše za sebou. Je škoda, že jsme zase nebyli všichni, protože vždycky, když se někdo uzdraví, jiný hráč nám kvůli zranění chybí... Musíme se dál zlepšovat. Máme ještě čtyři zápasy v nadstavbě, které už musíme brát jako přípravu na play-off."

 

Josef Potoček (hráč domácích):
"Bohužel jsme prohráli, takže zápas se hodnotí špatně. Hlavním problémem byly naše ztráty a také doskoky, Opava měla spoustu útočných doskoků. Soupeř také v útoku dobře pohyboval míčem a díky tomu nacházel skulinky v naší obraně."

 

Petr Czudek (trenér hostů):
"Myslím, že to byl dobrý sport, na to, že oba týmy měly dlouhou pauzu. Sám jsem byl překvapený hlavně ze svého týmu, že fyzicky jsme na tom byli dobře a byli jsme schopni hrát s Pardubicemi, které hrají fyzický basket. Dali jsme 91 bodů, což je super - samozřejmě, že chyby tam byly, jak v útoku, tak v obraně, ale to se dalo čekat. Držel nás útočný doskok, naopak jsme se úplně nemohli trefit z trojky, ale vítězství bereme všemi deseti."

 

Juraj Páleník (hráč hostů):
"Byl to hodně bojovný zápas. Myslím si, že většinu času jsme vyhrávali, ale Pardubice to vždycky dokázaly dohnat, neutrhli jsme se na větší počet bodů. Na konci zapnuli hráči, kteří měli a vzali to na sebe. Je to vybojované, ale hodně cenné vítězství po téměř čtyřtýdenní pauze."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti