01. 04. 2017

Rozhodla třetí čtvrtina

Beksa vyhrála v hitu s Nymburkem tři čtvrtiny a prohrála jedinou - ta však rozhodla, neboť ji hosté ovládli o 15 bodů. Podruhé v sezoně jsme tak lídra tabulky nezdolali.

9. KOLO NADSTAVBY, SKUPINA A1:

BK JIP Pardubice vs. ČEZ Basketball Nymburk 85:91
(22:21, 25:22, 15:30, 23:18)

Body: Burnett 17, Škranc 12, Autrey 12, Půlpán 11 (+4 as.), Pandula 8, Wall 7, Švrdlík 5, Potoček 5, Kohout 4, Nečas 4 (+9 d.) - Allen 27 (+4 as.), Sant-Roos 21 (+9 d. +5 as.), Lawrence 12, Benda 10 (+8 d.), Hruban 10, Meier 4, Holt 4, Welsch 2, Hall 1

Hráč utkání: Bryon Allen
Diváků: 1250

Tenhle zápas nenudil.

V první půli nikdo nevedl o více než 6 bodů, díky povedenému závěru si Beksa nesla do druhého poločasu čtyřbodový polštář. Jenže nymburští basketbalisté se maximálně zkoncentrovali na vstup do třetí čtvrtiny a v pasáži mezi 21. a 24. minutou rozhodli: i díky třem rychlým trojkám natáhli svou šňůru na 2:16, odskočili do dvouciferného trháku a přes náš mocný finiš zkontrolovali šestibodové vítězství. "Myslím si, že nejdůležitější bylo, jak jsme přišli po přestávce po prvním poločase. Oni byli agresivnější a dostali se na +15 bodů. S Nymburkem je to vždycky tak, že jakmile na dvě, tři minutky vysadíte, tak se pak skoro nemůžete vrátit do zápasu," zhodnotil duel křídelník Dušan Pandula.

V prvním poločase jsme plnili základní zadání trenérů: minimalizovali jsme míčové ztráty (5) a nepouštěli jsme nymburské hráče ke druhým střeleckým pokusům (poměr útočných doskoků 5 - 1). To byl základní předpoklad úspěšného vývoje: hosté sice v úvodu zápasu byli díky Allenově střelecké explozi (12 bodů za 7 minut!) o 4 body vpředu (12:16), jenže na přelomu úvodních dvou čtvrtin jsme průběžný stav otočili a chvíli před pauzou přesně trojkující Kamil Švrdlík a Josef Potoček navýšili rozdíl ve skóre na šest bodů (47:41).

Nymburk se často dostával na čáru trestného hodu, kde byl většinou úspěšný (12/14), naopak my jsme zahodili 6 šestek (4/10).

Naproti tomu jsme si hodně pomohli produktivní lavičkou, neboť hráči ze střídačky zaznamenali dohromady 29 bodů!!!

Třetí čtvrtinu jednoznačně ovládl Nymburk. Za 8 minut nasypal do našeho koše 28 bodů a čtvrtinu vyhrál o 15. Všechno začaly úspěšnými trojkovými pokusy Bryon Allen, Howard Sant-Roos a Petr Benda - stihli to za pouhých 97 sekund! V úvodní čtyřminutovce druhé půle se v dresu Beksy přesně trefil jen Dušan Pandula, a když se k tomu připočetlo několik ztrát - povětšinou vynucených tlakem agresivní nymburské obrany - favorit poprvé vedl dvouciferně (49:59).

Lamb Autrey trojkou, Dominez Burnett dvěma šestkami a Viktor Půlpán ziskem a dunkem z brejku kontrovali (56:61), ovšem hosté po time-outu nastříleli 8 bodů v řadě, do konce 29. minuty natáhli svoji šňůru na 2:12 a vedli maximálním, patnáctibodovým rozdílem (58:73).

Rozhodnuto ale nebylo, neboť Pardubičtí svou hru opět výrazně pozvedli a nymburskému týmu ještě zatopili.

Přelom posledních dvou čtvrtin skončil 9:0 a necelých 8 minut před koncem nás Dominez Burnett trojkou přitáhl do pětibodového kontaktu (75:70). Dvě a čtvrt minuty trojkoval Lamb Autrey (79:85), po dobré obraně si tentýž hráč vypracoval velmi dobrou pozici - pokud by proměnil, byli bychom pozadu jen o 4 bodíky. Jenže nedal, na druhé straně prosvištěl naší obranou až k efektní smeči Howard Sant-Roos a 85 sekund před koncem dal svému týmu definitivu (79:87).

"Nymburk si vytvořil rozhodující náskosk ve 3. čtvrtině. Snažili jsme se dostat zpátky do zápasu, ale pokud hrajete proti Nymburku, musíte předvést perfektní výkon," ví kouč Levell Sanders. Navzdory porážce viděl i mnoho pozitiv. "Myslím, že tyto zápasy nám můžou ukázat, v čem se můžeme zlepšit. Blíží se play-off a je čas se pořádně připravit a ukázat z nás jen to nejlepší."

Ohlasy z tiskové konference si můžete přečíst zde: Byl to zápas šňůr

Dominez Burnett kvůli pěti osobním chybám nedohrál, nicméně i tak byl top-skórerem Beksy se 17ti body (z pole 6/13, trestné hody 3/4). David Škranc stihl 10 ze svých 12ti bodů v prvním poločase (dvojky 3/4, trojky 2/3), také Lamb Autrey nastřílel 12 bodů (trojky 2/3), Viktor Půlpán ukončil zápas s bilancí 11 bodů + 4 asistence.

Nymburk měl jednoznačné lídry ve dvojici Bryon Allen-Howard Sant-Roos, kteří společně nastřádali 48 bodů + 15 doskoků + 9 asistencí. První jmenovaný proměnil 10 z šestnácti střel (z toho trojky 4/6) a všechny 3 trestné hody, druhý trefil 7 ze čtrnácti pokusů (z toho trojky 2/4, trestné hody 5/6).