Upravit stránku
16. 04. 2016

Rozhodl závěr, série pokračuje


První mečbol zůstal nevyužit. Pardubičtí basketbalisté se v Opavě drželi až do poloviny poslední čtvrtiny, závěr však ovládli Slezané, kteří si vynutili čtvrtý zápas.

ČTVRTFINÁLE PLAY-OFF, 3. ZÁPAS:

BK Opava vs. BK JIP Pardubice 83:74
(26:19, 18:22, 18:19, 21:14)

Stav série: 1 - 2

Body: Zbránek 17, Šiřina 14 (+6 as.) Gniadek 12, Lyčka 10, Dragoun 8, Jurečka 8, Cvek 6, Vlček 5, Kramný 3 - Kotas 20, Švrdlík 13, Autrey 11 (+5 as.), Pandula 9, Wall 8, Nečas 8 (10 d.), Příhonský 3, Půlpán 2

První čtyři body zaznamenali pardubičtí basketbalisté, ovšem Opava, v úvodu vedena 6bodovým Martinem Gniadkem, záhy kontrovala šňůrou 18:6 (!) a po sedmi minutách byla vpředu o šest bodů. Zásadním problémem Beksy byla defenzivní fáze, o čemž svědčí 26 inkasovaných bodů v první čtvrtině (poměr proměněných trojek 3 - 0).

Do druhé části hry JIP vstoupil šňůrou 9:3 a přitáhl se do nejtěsnějšího kontaktu (14. minuta - 29:28). Na konci prvního poločasu úspěšně trojkoval Lukáš Kotas (teprve druhá trojka Beksy v zápase) a po dlouhé době vrátil svému týmu vedení (stav 37:38) - pasáž od 11. do 19. minuty Pardubice ovládly 19:11 -, přesto si Slezané nesli do druhé půle tříbodový náskok, neboť do pauzy stihli přidat dalších 7 bodů.

V první minutě druhého poločasu Dušan Pandula a Lamb Autrey z protiútoku otočili stav (44:45), jenže domácí rychle kontrovali dvěma trojkami po sobě (Filip Zbránek a Jakub Šiřina) - v té chvíli měli v kolonce přesných trojek číslo 8 - a v polovině třetí čtvrtiny odskočili do dosud nejvyššího, sedmibodového vedení (54:47).

Mezi 28. a 29. minutou přišly velké chvíle kapitána Lukáše Kotase, jenž dvěma trojkami po sobě a záhy ziskem v obraně a košem z protiútoku sám otočil osmi body (celkem jich měl už 20!) na 59:60!

Devět minut před koncem najíždějící Radek Nečas vyrovnal na 62:62, v 34. minutě Dušan Pandula trojkou upravil stav na 67:70. Problémem pro Beksu byly velice rychlé čtyři týmové fauly ve čtvrté čtvrtině (za necelé 3 minuty), takže Opavští po dalších faulech stříleli trestné hody.

Hlavně díky šestkám odpověděli šňůrou 7:0 a 4 minuty před koncem byli v šestibodovém vedení (76:71), navíc podkošoví hráči Radek Nečas s Kamilem Švrdlíkem měli po 4 osobních chybách - a o chvíli později oba usedli s pěti fauly na střídačku.

Klíčový byl zřejmě nájezd Jakuba Šiřiny, jenž skóroval a navíc proměnil bonusový trestný hod, čímž posunul rozdíl ve skóre na osm bodů. V dalším útoku pardubičtí basketbalisté ztratili míč, na druhé straně hřiště pod košem zapomenutý Viktor Cvek snadno posunul svůj tým do dvouciferného trháku (81:71) a Slezané si tak vynutili čtvrtý zápas.

"O výsledku utkání rozhodly dva zásadní faktory: my jsme udělali hodně laxiných chyb a darovali jsme Opavě hodně snadných košů, a naše nízká úspěšnost střelby za dva body," analyzoval zápas pardubický trenér Tomáš Bartošek. "V době, kdy se oba týmy tahaly, jsme nedali několik střel zpod koše. Když Opava odskočila na osm deset bodů, získala klid a už utkání dohrála."

Záznam tiskové konference (autor: BK Opava):

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti