23. 12. 2018

Rozhodl začátek

Derby mezi Beksou a svitavskými Tury (93:85) hodnotili trenéři Levell Sanders s Lubomírem Růžičkou a hráči Viktor Půlpán s Matějem Svobodou.

Echo derby

Levell Sanders (trenér domácích):
"Byl to dobrý zápas, podobný, jako první vzájemné utkání, které jsme hráli ve Svitavách, co se týče skóre. Jedna z hlavních věcí, s kterou jsme šli do zápasu, byla, že jsme nechtěli Svitavám nechat skórovat snadné koše v přechodové fázi či z rychlého protiútoku: v prvním poločase měly pouze dva body z protiútoku, což bylo dobré. Měli jsme pak pár okamžiků, kdy jsme udělali sérii ztrát a oni nás za to potrestali, ale nakonec jsme to zvládli. Svitavy jsou dobrý tým, jejich trenér odvádí dobrou práci. Matěj Svoboda hrál velmi dobře, Pavel Slezák odehrál výborný zápas. Klíč pro nás byl v pokrytí Romana Marka. Šli jsme do zápasu s plánem vyvíjet na něj velký tlak a každý z našich hráčů, kdo se na tom podílel, odvedl dobrou práci. Do Vánoc jsme měli 4 zápasy, které jsme chtěli vyhrát, což se nám podařilo, za což jsme rádi. Přeji všem krásné Vánoce."

Viktor Půlpán (hráč domácích):
"Já myslím, že hodně rozhodl začátek. Do zápasu jsme vstoupili dobře, udělali jsme si náskok a pak jsme ho drželi. I když se pak Svitavy dotáhly, jsem rád, že nás to nepoložilo. Hráli jsme dál a nenechali jsme je, aby šli přes nás. Podle mě jsme celý zápas podávali skvělý výkon hlavně v obraně: nenechali jsme je dávat jednoduché koše, což také spolurozhodlo."

Lubomír Růžička (trenér hostů):
"V první řadě gratuluji Pardubicím k vítězství, už dlouho jsem je neviděl hrát s takovou energií. Vyhrál lepší tým. Důležitý byl vstup do zápasu, kdy jsme měli spoustu nevynucených ztrát, výbornou práci po celý zápas odváděl Viktor Půlpán na Romanovi Markovi, kterého odřízl od naší hry. Přestože jsme se na to připravovali, Roman nebyl ve své kůži. Pak jsme našli určitou strategioio, jak domácí zastavit: přešli jsme do zóny, do zóny s přebíráním, a vrátili jsme se do utkání. Od druhé čtvrtiny jsme byli vyrovnaným soupeřem a chci hráčům poděkovat, protože ukázali charakter. Přestože jsme prohráli, jsem pyšný na svůj tým. Jsme pořád v procesu, tohle je 15. kolo, a kdybychom takovýchto zápasů hráli 25 za sezonu, tak budu nejšťastnější trenér. Zároveň mě potěšilo, že jsem viděl na hřišti dva hráče ročníku 96 - Viktora Půlpána a Matěje Svobodu, jsem rád, jaké podali výkony v televizním utkání. Český basket má na čem stavět. Přeji všem šťastné a veselé Vánoce."

Matěj Svoboda (hráč hostů):
"Myslím si, že klíčová byla první čtvrtiny, kdy nám Pardubice utekly na nějakých 15 bodů. My jsme potom v podstatě celý zápas dotahovali, což je proti týmu, jako jsou Pardubice, obtížné, zvlášť u nich doma. Nicméně jsme se dokázali dotáhnout, ale bohužel jsme to nedokázali překlopit na naši stranu, což je škoda, protože jsme si na Pardubice věřili. Nepovedlo se to, ale musíme bojovat dál."