Upravit stránku
22. 08. 2022

Robert Rikić do Beksy


TISKOVÁ ZPRÁVA - Beksa posiluje a výrazně zvyšuje svoji podkošovou vozbu. Na začátku přípravného období se vedení klubu dohodlo na spolupráci s dvaatřicetiletým chorvatským pivotem Robertem Rikićem.

Rodák z bosenského Mostaru, jenž měří 219 cm, již na scéně Kooperativa NBL působil: v sezoně 2020/2021 nastoupil v dresu USK Praha k osmi ligovým utkáním, v nichž průměrně zapisoval výborných 15,3 bodu + 7,8 doskoku. V loňské sezoně nastupoval za makedonský klub MZT Skopje, přičemž v 37 zápasech tamní nejvyšší soutěže dosahovaly jeho průměry 11,7 bodu + 7 doskoků,  v 16 duelech ABA ligy pak činily 10,4 bodu + 6,1 doskoku.

Pardubický klub uzavřel s Robertem Rikićem jednoletý kontrakt.

Vyjádření sportovního ředitele Radka Nečase:

"Doplnění naší podkošové sestavy o zkušenějšího hráče na pozici 5 patřilo mezi naše nejvyšší priority, a proto velice vítáme, že jsme se domluvili na spolupráci právě s Robertem Rikićem. Jedná se o zkušeného pivota, od něhož si slibujeme, že bude velkou posilou nejen na útočné polovině hřiště, ale zároveň jsme přesvědčeni o jeho velkém přínosu v obraně.

Při své výšce je dobře atleticky vybavený, takže soupeři mají problém přes něj snadno zakončovat. Pevně věříme, že Robert bude pokračovat ve výborných výkonech z předcházejících sezon a stane se jedním z našich klíčových hráčů. V klubu jej srdečně vítáme a přejeme mu hodně úspěchů s Beksou."

Vyjádření hráče Roberta Rikiće:

"Pardubice jsem si vybral především díky trenérovi. Známe se dlouho, hraji pro něj moc rád. Líbí se mi jeho systém a pokud jsem v jeho týmu, může se na mě vždycky spolehnout. Dino Repeša mi během minulé sezony hodně vyprávěl o klubu, o lidech kolem něj a o fanoušcích a mluvil jen pozitivně, takže když přišla nabídka, moc jsem nepřemýšlel. Českou ligu celkem znám, protože jsem v ní nedávno hrál - sice krátce, ale velmi rychle jsem se zorientoval a byla to pro mě velice dobrá zkušenost. Vím, že pardubický klub byl v minulé sezoně velice blízko získání trofeje v evropském poháru. V následující sezoně se pokusíme alespoň v jedné ze soutěží, které budeme hrát, dojít až do cíle. Za sebe mohu říct, že jsem velmi pozitivně naladěný a také nadšený, že poznám naši fanouškovskou základnu, která - jak jsem slyšel - je na zápasech opravdovým šestým hráčem. Jednu věc mohu slíbit už teď: nikdo to proti nám nebude mít lehké! Pevně věřím, že společně dokážeme velké věci. Uděláme naprosté maximum, aby naši fanoušci byli hrdí!"

Robert Rikić:
  • Narozen: 29. dubna 1990 (Mostar)
  • Výška: 219 cm
  • Pozice: 5
  • Kariéra: KK Dubrava Furnir, Záhřeb CO, HKK Široki Brijeg, Buducnost Podgorica, KK Igokea, HKK Zrinjski Mostar, KK Split, OKK Sloboda Tuzla, USK Praha, MZT Skopje, BK KVIS Pardubice

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti