Upravit stránku
17. 04. 2023

Rika mezi hvězdami NBL


Skvělý individuální úspěch pardubického pivota Roberta Rikiće! Jeden z opěrných pilířů Beksy figuruje mezi hvězdami Kooperativa NBL aktuální sezony, které volili zástupci všech dvanácti ligových klubů.

V každoroční anketě, nazvané Hvězdy Kooperativa NBL, volí její nejlepší hráče manažeři, hlavní trenéři a kapitáni.

Roberta Rikiće, který vynechal v dlouhodobé části jediný zápas (ten poslední proti Nymburku), zařadili jak do absolutní nejlepší pětky, tak do nejlepší zahraniční pětky. "I když je to individuální ocenění v týmovém sportu, samozřejmě si ho nesmírně vážím," předeslal Robert Rikić, když jsme jej informovali o výsledcích této prestižní ankety. "Celou sezonu jsem tvrdě pracoval a jsem hrdý, že mé jméno figuruje v této anketě. Zároveň musím velice poděkovat celému našemu týmu za to, jak mi pomáhá, podporuje mě a dělá mě lepším po všech směrech," zmínil Rika své spoluhráče. 

V základní a nadstavbové části NBL zapisoval 219 cm vysoký chorvatský pivot průměrně 14,4 bodu + 6,4 doskoku (střelba za 2 b. 67,3% - 183/272, trestné hody 75,5% - 139/184), v hodnocení užitečnosti atakoval kulaté číslo 20 (19,8)! Sedmkrát zaznamenal ceněný double-double, famózní formu nabral především ve finiši nadstavby, když v pěti z osmi posledních utkání nastřílel 21 a více bodů. "Jsem šťastný, že můžu přispět svými výkony celému klubu a této skvělé partě kluků - mým spoluhráčům. Pevně věřím, že tuto sezonu zakončíme úspěchem, který si všichni moc přejeme," dodal Rika.

Play-off začne pro pardubické basketbalisty již v závěru tohoto týdne. Do čtvrtfinálové série se SLUNETOU Ústí nad Labem, hrané na čtyři vítězná utkání, vstoupí úvodními dvěma zápasy na domácí palubovce (v pátek 21. dubna od 17:30 a v sobotu 22. dubna od 18:30). Vstupenky na tyto dva duely můžete zakoupit již nyní online v síti Ticketportal

Hvězdy Kooperativa NBL 2022/2023

MVP sezony:

Anthony Walton (BK ARMEX Děčín)

Kouč sezony:

Lubomír Růžička (Basket Brno)

Obránce sezony:

Viktor Půlpán (Basket Brno)

Největší zlepšení:

František Rylich (ERA Basketball Nymburk) 

Nejlepší pětka ligy:

Anthony Walton (BK ARMEX Děčín)
Robert Rikič (BK KVIS Pardubice)
Shawn Pipes (USK Praha)
Matěj Svoboda (BK ARMEX Děčín)
Viktor Půlpán (Basket Brno)

Nejlepší česká pětka:

Matěj Svoboda (BK ARMEX Děčín)
Viktor Půlpán (Basket Brno)
Ladislav Pecka (SLUNETA Ústí)
Petr Benda (ERA Basketball Nymburk)
Richard Bálint (Basket Brno)

Nejlepší zahraniční pětka:

Anthony Walton (BK ARMEX Děčín)
Shawn Pipes (USK Praha)
Ty Nichols (BK ARMEX Děčín)
Robert Rikič (BK KVIS Pardubice)
Alexandar Radukič (NH Ostrava)

Všem oceněným hráčům i trenérovi gratulujeme!

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti