Upravit stránku
20. 02. 2020

Repre-pauza v polovině


Osmnáct dnů. Tak dlouhá je druhá reprezentační přestávka v letošní sezoně. Jak tento dvouapůltýdenní mezocyklus využívají pardubičtí basketbalisté?

Náročnost.

A také rozmanitost.

Těmito dvěma slovy lze vyjádřit náplň tréninkových jednotek v úvodní polovině reprezentační přestávky.

"Dalo by se říci, že momentálně trénujeme ve dvou skupinách: ta první, početnější, v níž jsou zdraví hráči, může v tomto období trošku přitrénovat, a ta druhá, v které jsou hráči, kteří měli zdravotní problémy, se pozvolna vrací do tréninků," poznamenal kondiční trenér Martin Skřivánek.

Jaký je aktuální stav čtyř mužů, kteří Bekse citelně scházeli v úvodu nadstavbové části Kooperativa NBL?

David Škranc již překonal nemoc a trénuje s týmem, stejně jako kapitán Radek Nečas, jenž na začátku tohoto týdne absolvoval již druhou kontrolu u specialisty MUDr. Kebrleho a dostal zelenou k pozvolnému návratu na palubovku. V tréninku je i taktéž uzdravený Ozren Pavlovič, a tak mimo i nadále zůstává jen Ondřej Kohout, jehož zraněné koleno si bohužel vyžádá několikatýdenní léčbu. Čerstvě ulehl s virózou Viktor Půlpán.

"Stejně jako v prvním reprezentačním oknu, i tentokrát se snažíme zpestřit přípravu tím, že několikrát opustíme halu a navštívíme pardubické H Centrum," řekl dále Martin Skřivánek. "V H Centru se věnujeme především rozvoji íly, ale do tréninků zapojujeme i jógu - ta nám dává smysl v tom, že kromě zvyšování mobility a flexibility je důležité i správné dýchaní. V rámci regenerace využíváme i bazén a sauny v Aquacentru Pardubice."

Úvodní kola nadstavby nezastihla Beksu v optimálním rozpoložení.

Zdravotními obtížemi klíčových hráčů zdecimovaný tým prohrál všechna tři dosavadní utkání.

"Doufám, že tento dvoutýdenní cyklus nám pomůže k tomu, abychom se znovu nadehli, dali se zdravotně i herně dohromady a co nejlépe se připravíme na Olomoucko," zmínil kondiční trenér nejbližší zápas, který je na programu v sobotu 29. února ve Sportovní hale Dašická (vstupenky můžete zakoupit zde). "V této první části reprezentační pauzy jsme přidali tréninkové jednotky, oproti klasickému zápasovému týdnu je jich více. V příštím týdnu už budeme vše směřovat více k sobotnímu utkání," doplnil Martin Skřivánek.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti