Upravit stránku
15. 12. 2015

Radek Nečas: 700 zápasů!


Jeden velký milník své kariéry pokořil v pondělním utkání s Kolínem pardubický pivot Radek Nečas. Právě tento duel byl jeho jubilejním 700. v české nejvyšší soutěži Kooperativa NBL!!!
Radek Nečas hraje nejvyšší mužskou soutěž od sezony 1998/1999. Nakoukl do ní v dresu tehdejšího BVV Brno, kde odehrál dvě sezony, posléze přestoupil do Mlékárny Kunín. Odtut vedly jeho kroky do Slovinska, kde si vyzkoušel zahraniční angažmá v klubu Pivovarna Laško, v další fázi své kariéry působil dvakrát v Nymburku a dvakrát v Prostějově. S Nymburkem získal celkem 8 mistrovských titulů!
 
Před letošní sezonou podepsal dvouletý kontrakt v BK JIP Pardubice.
 
V probíhajícím ročníku 2015/2016 odehrál všech dosavadních 18 zápasů, čímž zaokrouhlil počet odehraných utkání v české lize na 700. "Když se mě nedávno ptali, jestli vím, kolik mám odehraných zápasů, tak jsem suše řekl, že myslím, že přes tisíc," pousmál se Radek. "Když jsem se dozvěděl, že se blížím k hranici 700, první, co jsem si pomyslel, bylo "tak málo?". Čemu vděčí za pokoření této úctyhodné mety? "Samozřejmé je, že musí držet zdraví, ale důležité je i to, že se mi podařilo držet ve vysokém "levelu" co se týče klubů, v kterých jsem působil. Všechny kluby měly ty nejvyšší ambice a tím jsme hráli každou sezonu až do poslední fáze soutěže."
Je příznačné, že "sedmistovku" pokořil právě v Pardubicích. Z jakého důvodu? "Mám v Pardubicích kořeny: pocházela odsud maminka, mám tu část rodiny, taťka tady byl na vojně, takže je tu nějaká historie našeho rodu," vysvětluje Šutys, jak se Radkovi přezdívá. "Jsem rád, že se to mohlo spojit a že si v Pardubicích zahraju."
 
BeksaTV připravuje videorozhovor s Radkem Nečasem.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti