Upravit stránku
14. 08. 2020

První zápas


Třetí týden přípravy završí pardubičtí basketbalisté prvním přípravným utkáním, které odehrají v sobotu odpoledne na nymburské palubovce proti domácímu týmu ERA Basketball.

Trenéři Ken Scalabroni s Adamem Konvalinkou nebudou mít k dispozici kompletní kádr, neboť vinou lehčího zranění nenastoupí Jakub Merešš. "Do zápasu bychom měli jít s dvanácti hráči," podotkl asistent Adam Konvalinka.

V nominaci jsou rozehrávači Tomáš Vyoral, Michal Svojanovský a Aleksandr Petric, křídla Michal Svoboda, Josef Potoček, David Škranc a Tomáš Tkadlec, a podkošoví hráči Kamil Švrdlík, Prokop Slanina, Petr Heřman, Ondřej Výcha a Jakub Čejka. "Je to prvním zápas nejen v rámci přípravného období, ale vlastně po více než pěti měsících, takže se všichni těšíme," řekl dále pardubický asistent.

Co trenéři očekávají od úvodního přípravného duelu?

"Hlavním cílem bude roztočit zápasové tempo," připomněl, že počínaje sobotním utkáním budeme každý další týden hrát dva až tři zápasy. "V tréninku už jsme hodně dlouho a všichni jsme zvědaví, jak se každý sám "popere" s prvními zápasy. V úvodních třech týdnech přípravy jsme pracovali na nějakých obranných i útočných věcech a věříme, že nějaká zrníčka už se budou ukazovat i v zápasech," doplnil Adam Konvalinka.

Utkání ERA Basketball Nymburk vs. BK JIP Pardubice začne v 17 hodin.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti