Upravit stránku
02. 09. 2015

První zápas


Nejen tréninkové objemy, ale od konce tohoto týdne i herní příprava. Pardubičtí basketbalisté se po dvou tréninkových týdnech mohou těšit na přípravná utkání. V plánu je jich celkem devět.

Po prvním týdnu přípravy, který vyplnily zdravotní prohlídky, zátěžové testy a teambuildingový pobyt v Jizerských horách, Beksa "najela" na basketbalovou přípravu.

"Jsme uprostřed druhého týdne a zatím jsem s průběhem přípravy spokojený," pochvaluje si kouč Dušan Bohunický přístup a nasazení všech hráčů.

Můžete konkretizovat, na co je momentálně zaměřena příprava a jak se hráči herně posouvají?
"V první řadě bych rád řekl, že hráči mají obrovskou chuť do basketbalu, je vidět dlouhá pauza, kterou jsme všichni měli. V každém tréninku, v každé situaci, kterou děláme, cítím velké nasazení a chuť. Zatím pracujeme na nejzásadnějších věcech z pohledu útoku (přechodová fáze) i z pohledu obrany. Do tréninkové hry 5 na 5 co nejčastěji zařazujeme věci, které budeme hrát, aby si je hráči co nejvíce zažili. Celkově jsem s dosavadním průběhem přípravy spokojený, protože u hráčů vidím posuny, daří se nám dostávat do hry prvky, které v ní chceme mít."

V pátek vás čeká první přípravný zápas s Interem Bratislava. Co budete po hráčích vyžadovat?
"Právě zmiňované základní věci: aby se hráči v přechodové fázi z obrany do útoku dostávali do postavení, jaké chceme - byť samozřejmě primární vždy bude snaha o využití jednoduchých košů z protiútoků. Na obranné polovině budeme chtít držet náš systém."

Příští týden odehrajeme další tři zápasy. Lze očekávat, že díky tomu - čtyřem duelům v devíti dnech - by se hráči měli rychleji dostat do herního rytmu a aplikovat činnosti z tréninku do zápasové praxe?
"Myslím si, že hráči se budou více těšit na každý přípravný zápas, než kdybychom hráli stále jen proti sobě v tréninkovém procesu. Jsem hrozně rád, že se nám podařilo sestavit takovýto plán zápasů. Věřím, že s každým dalším odehraným utkáním budou hráči vnímat posuny z pohledu naší hry, a nemusí to být ani o výsledku, ale spíš o pocitu, že teď jsme zahráli tu a tu věc třikrát, čtyřikrát líp, než v předchozím zápase."

Jaká je aktuální situace u rehabilitujícího Ondřeje Kohouta?
"Ondra má od doktora povoleno jít do plné zátěže, nicméně v současné době je stále v péči dvou lidí: kondičního trenéra Martina Skřivánka a fyzioterapeutky Veroniky Krčálové. Od nich očekávám, že mi v průběhu čtrnácti dnů dají povolení k individuálnímu basketbalovému tréninku. Nohu je potřeba zatěžovat postupně."

TERMÍNY PŘÍPRAVNÝCH ZÁPASŮ:

  • Inter Bratislava vs. Beksa (pátek 4. 9. v 16 hodin, Pezinok)
  • Beksa vs. Iskra Svit (pondělí 7. 9. v 17 hodin, hala Dukla)
  • Beksa vs. Basket Swans Gmunden (pátek 11. 9. v 18 hodin, hala Dukla)
  • ČEZ Basketball Nymburk vs. Beksa (sobota 12. 9. v 17 hodin)
  • Mitteldeutscher BC vs. Beksa (pátek 18. 9.)
  • Beksa vs. Geosan Kolín (středa 23. 9. v 16:30, hala Dukla)
  • Beksa vs. Inter Bratislava (pátek 25. 9. v 16 hodin, Ledeč n. S.)
  • Slask Wroclav vs. Beksa (středa 30. 9.)
  • Beksa vs. Tuři Svitavy (úterý 6. 10. v 16:30, hala Dukla)

Permanentky na novou sezonu

Prodej permanentních vstupenek na nadcházející sezonu 2015/2016 byl zahájen v úterý 1. září. V nabídce jsou tři druhy permanentek: základní BASIC (cena 1500 Kč), balíček MOJE PARTA (4500 Kč - 4 ks permanentek za cenu 3 ks) a permanentka FAN (300 Kč - jen pro členy Fan clubu). Zakoupit je můžete osobně v hale Dukla, anebo přes internet.

Veškeré informace o permanentních vstupenkách naleznete zde.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti