05. 09. 2019

První výhra!

První vítězství v přípravě na novou sezonu si Beksa veze z Polska. Na palubovce Górniku Valbřich zvládla napínavou koncovku a zvítězila o 3 body.

PŘÍPRAVNÝ ZÁPAS:

Górnik Valbřich vs. BK JIP Pardubice 66:69
(18:16, 22:17, 6:19, 20:17)

Stejně jako v úvodních dvou zápasech v Polsku, i dnes nám scházeli reprezentační rozehrávač Tomáš Vyoral a zraněný pivot Ondřej Kohout. Trenéři rozložili zápasovou zátěž mezi devět hráčů: pozitivní bylo naše vyrovnané pole střelců - hned pět mužů zapsalo mezi 10 a 14 body! - i skutečnost, že hráči z lavičky zaznamenali polovinu bodů (poměr bodů hráčů z lavičky 18 - 34)!

Rozjížděli jsme se pomaleji. V první půli jsme nastřádali pouze 33 bodů a byli jsme o 7 bodů pozadu, i vinou 7 úspěšných trojek Valbřichu. "První poločas byl z naší strany hodně vlažný," konstatoval asistent trenéra Adam Konvalinka. "My jsme se báli kontaktu, naopak soupeř hrál velice agresivně, ve všech soubojích byl úspěšnější," všiml si asistent kouče Scalabroniho.

Klíčovou pasáží, která nás nasměrovala k obratu ve skóre a nakonec i ke kýženému vítězství, byla třetí část, jíž jsme ovládli zcela suverénně 19:6!

"Dnešní zápas naprosto přesně vystihuje klasické kliše: jako den a noc," pousmál se Adam Konvalinka. Na obranné polovině hřiště jsme byli po pauze mnohem agresivnější, domácí díky tomu proměnili pouhé 3 ze sedmnácti střel z pole a rázem byli pozadu. "Ve druhé půli jsme zlepšili pohyb a důraz a rázem jsme byli ve vedení," označil Konvalinka důvody zlepšeného výkonu. V poslední čtvrtině jsme zvýraznili náš náskok až na 8 bodů, a byť jsme vinou několika ztrát míče a soupeřových tříbodových akcí (koš s faulem a trojka) vedení téměř ztratili, koš Michala Svojanovského a trestné hody Ozrena Pavloviče definitivně jistily naši výhru. "Na konci jsme udělali několik taktických chyb, ale koncovku jsme zvládli, za což jsme samozřejmě rádi," doplnil Adam Konvalinka.

Nejlepším střelcem Beksy byl Ozren Pavlovič se 14 body, David Škranc se díky třem proměněným trojkám dostal na 11 bodů, stejně jako Prokop Slanina. Michal Svojanovský podruhé za sebou zaznamenal dvouciferný počet bodů (12, trojky 2/4).

Již v pátek 6. září odehrajeme další, první domácí utkání v rámci přípravného období.

Úřadující slovenské mistry Inter Bratislava vyzveme ve Sportovní hale Heřmanův Městec, začátek je v 17 hodin. Vstupné na tento zápas je dobrovolné, kompletní výtěžek bude věnován na léčbu Eriky Beranové (více o Eričce čtěte zde).