29. 02. 2020

První výhra v nadstavbě

Na čtvrtý pokus se to konečně povedlo! Beksa v nadstavbě po třech předchozích porážkách poprvé uspěla, když porazila Olomoucko rozdílem 6 bodů.

4. KOLO NADSTAVBY KOOPERATIVA NBL, SKUPINA A1:

BK JIP Pardubice vs. BK Olomoucko 96:90
(20:18, 31:20, 21:24, 24:28)

Po dlouhé době jsme nastoupili téměř kompletní.

V sestavě scházel pouze zraněný pivot Ondřej Kohout, ostatní hráče již trenéři měli k dispozici.

Většinu času jsme byli bodově vpředu (32,5 minuty), nejvíce v poslední čtvrtině o 17 bodů - právě v této pasáži jsme definitivně rozhodli o našem triumfu. Velmi důležitým úsekem však byla již druhá čtvrtina, v níž jsme hanáckému týmu nasázeli 31 bodů a v dalším průběhu už naše vedení nekleslo pod 8 bodů. "Jsem moc rád, že jsme vyhráli, je to pro nás důležité vítězství. Dali jsme se zdravotně dohromady a to se pozitivně odrazilo na našem výkonu," podotkl spokojený trenér vítězů Ken Scalabroni.

Olomoucko vedlo jen v první čtvrtině, nejvíce o 3 body (na začátku 2:5 a v 9. minutě 15:18), jinak jsme byli neustále vpředu. Hned v první minutě rozhodčí odpískali dvě osobní chyby Kamilovi Švrdlíkovi, kterého nahradil Prokop Slanina a stal se naší stěžejní ofenzivní zbraní: zejména díky jeho rychlým 11 bodům jsme získali dobrý útočný rytmus, což se projevilo ve druhé čtvrtině, kdy jsme soupeři nasázeli 31 bodů! Poprvé jsme vedli dvouciferně na konci 14. minuty, kdy najíždějící Tomáš Vyoral posunul průběžný stav na 36:25, nedlouho před poločasem tentýž hráč šestkoval dokonce na 46:31. "V prvním poločase jsme měli 17 asistencí, což je skvělé číslo," vyzvedl kouč Scalabroni kolektivní hru svého týmu. "Ze začátku tomu trošku chybělo tempo, ale dařilo se nám v útoku," ocenil pivot Kamil Švrdlík kvalitní ofenzívu - 51 bodů bylo skvělou vizitkou.

Paradoxní je, že ve druhé půli jsme sice inkasovali 52 bodů, leč zápas jsme měli plně ve své moci.

Ve třetí čtvrtině se rozdíl pohyboval mezi 8 a 15 body. Zpočátku druhého poločasu Olomoucko držel individuálně se prosazující Arrington (10 bodů v této čtvrtině), ve čtvrté čtvrtině se rozparádil L. J. Rose - v této fázi utkání nám nasypal neuvěřitelných 21 bodů, i díky třem trojkám z velké dálky!!! Ani to však vůbec nic nezměnilo na našem kontrolovaném vítězství. Definitivní rozhodnutí přišlo v polovině závěrečné části hry: od stavu 86:76 jsme nastříleli 7 bodů v řadě a 3 minuty před koncem jsme vedli o maximálních 17 bodů. "Posledních pět minut jsme sice neodehráli tak, jak bychom chtěli, čehož Olomoucko využilo ke snížení, ale jinak si myslím, že můžeme být s naším výkonem spokojeni," doplnil trenér Ken Scalabroni.

Dva pardubičtí hráči zaznamenali ceněný double-double.

Prokop Slanina nastřílel 19 bodů a doskočil 10 míčů (v obou statistikách se jedná o jeho kariérní maximum v NBL: střelba z pole 8/10, trestné hody 2/2, koeficient užitečnosti 28), Tomáš Vyoral nastřádal 17 bodů + 10 asistencí. Velmi důležité byly taktéž příspěvky Kamila Švrdlíka (15 bodů), Davida Škrance (14 bodů, trojky 4/6) či Viktora Půlpána (10 bodů + 7 asistencí). Hostující L. J. Rose zaznamenal všech svých 21 bodů v poslední čtvrtině, kdy trefil 5 trojek (!), naopak velmi důležitá byla eliminace Lukáše Palyzy: reprezentační křídelník sázel v předchozích pěti zápasech průměrně více než 25 bodů, ovšem tentokrát jich zvládl "jen" 15.