14. 10. 2015

První výhru vezeme z Prahy

Produktivní duo Levell Sanders-Kamil Švrdlík provedlo svůj tým nástrahami duelu na Folimance a dovedlo Beksu k prvnímu vítězství.

2. KOLO KOOPERATIVA NBL:

USK Praha vs. BK JIP Pardubice 59:74
(15:22, 15:14, 15:21, 14:17)

Body: Slavík 18, J. Bohačík 11, Mich. Mareš 8, Josipovič 7... - Sanders 24, Švrdlík 18 (9 d.), Kotas 6, Příhonský 5, Wall 5, Pandula 5, Škranc 4, Nečas 3 (9 d.), Půlpán 2, Šoukal 2

Králem večera byl Levell Sanders. Trefoval se z dálky (trojky 2/2), ve hře 1 na 1 jasně přehrával svého protivníka Lukáše Feštra a celkem nastřádal 24 bodů za 25 minut ve hře (střelba z pole 10/16, trestné hody 2/2, 3 získané míče). Zejména v první části zápasu se v podkošovém prostoru úspěšně prosazoval Kamil Švrdlík, jemuž o jediný doskok utekl ceněný double-double (18 bodů, z pole 7/12, trestné hody 4/6).

"Chtěli jsme atakovat soupeře hrou přes Lukáše Feštra a přes Igora Josipoviče a toto bylo z naší strany splněné," poodkryl kouč Bohunický část předzápasové strategie. "Kamil Švrdlík odvedl výbornou práci v dolním postavení i v situacích pick-and-roll, kdy jsme ho dokázali uvolňovat do dobrých pozic, Ell hrál výborně 1 na 1 přes Feštra," ocenil produktivitu svých top-skórerů.

Klíčová pasáž se odehrála ve druhé čtvrtině. Z první části hry jsme si nesli sedmibodové vedení, hlavně díky devítibodovému příspěvku Kamila Švrdlíka, které jsme mezi 11. a 15. minutou více než zdvojnásobili: hned v úvodu druhé čtvrtiny Levell Sanders trefil trojku, vzápětí si s chutí hrající matador českých palubovek úspěšně zahrál v dolním postavení zády ke koši do Feštra a dobrý vstup podpořil dalším košem Kamil Švrdlík - po 14 minutách jsme odskočili na 14:29!

Pražané sice kontrovali šňůrou 7:0 a ve třetí části hry se přitáhli na dostřel pěti bodů, ovšem další komplikace jsme nepřipustili. Přelom posledních dvou čtvrtin nám vyšel na jedničku, po šňůře 1:10 jsme odskočili do čtrnáctibodového vedení a do poslední čtyřminutovky jsme šli s šestnácti body k dobru (53:69). "Potřebovali jsme se odrazit po první porážce s Opavou, potřebovali jsme si spravit chuť," předeslal ve svém hodnocení kouč Dušan Bohunický. "Hráli jsme na půdě - podle mě - černého koně Kooperativa NBL, a tak jsem velmi rád za toto vítězství. Velmi si ho cením." Co především dovedlo Beksu k triumfu? "Hráli jsme ve velké rotaci a dokázali jsme udržet vysoké tempo. To bylo naším cílem a jsem rád, že se ho podařilo naplnit."

Z pole jsme stříleli s horší úspěšností (56,8% - 48,3%), ale díky velké převaze na útočném doskoku (3 - 11) a nižšímu počtu míčových ztrát (22 - 15) jsme měli k dispozici o plných 21 střel více (poměr úspěšných střel z pole 21 - 28).