16. 11. 2019

První stovka

Zejména díky 69 bodům Tomáše Vyorala a Davida Škrance (!!) si Beksa veze přesvědčivé vítězství z Kolína, okořeněné premiérovým pokořením stobodové hranice.

10. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BC Geosan Kolín vs. BK JIP Pardubice 84:105
(23:21, 18:27, 22:28, 21:29)

Zápas provázely dvě význačné události, které bezpochyby stojí za to zmínit.

• Tomáš Vyoral proměnil všech 7 tříbodových pokusů a soupeře rozstřílel 43 body, což je rekord sezony!!!
  • David Škranc si výrazně vylepšil své kariérní maximum v NBL, které nově činí 26 bodů - i díky trojkám 5/6!

V samotném utkání jsme zprvu nedokázali eliminovat domácího pivota Filipa Vukosavljeviče, jenž 12 body v první čtvrtině držel svůj tým mírně vpředu. V dalších třech částech hry jsme ale nastřádali celkem 84 bodů - v každé čtvrtině jsme přidali o jeden bodík navíc: 27, 28, 29 - a na tuhle naši ofenzivní smršť již Geosan nenašel adekvátní odpověď. "Byli jsme připraveni na to, že je tu atypické prostředí. I ostatním týmům se tady hraje docela špatně," předeslal David Škranc. "Chtěli jsme hlavně běhat, a to se nám dařilo. Řekl bych, že konečný výsledek neodpovídá průběhu zápasu, podle mě to byl vyrovnaný zápas po celou dobu."

Na začátku nám nefungovala obranná fáze, vždyť v úvodní pětiminutovce jsme inkasovali hrozivých 17 bodů! V polovině 13. minuty domácí veterán David Machač zvyšoval náskok svého týmu tříbodovou akcí na 30:23 - jednalo se o nejvyšší vedení Kolína v zápase. Reagovali jsme šňůrou 0:9 a od té doby už jsme se ani jednou nedívali Geosanu na záda.

Přelom obou poločasů jsme ovládli poměrem 0:7, o chvíli později jsme po koši Radka Nečase poprvé vedli dvouciferně (49:59) a hlavně díky produktivnímu duu Vyoral-Škranc se zdálo, že jsme dostali utkání plně pod kontrolu (29. minuta - 57:73).

O výhru jsme však ještě museli zabojovat. Chvilková ztráta koncentrace na obranné polovině hřiště, ruku v ruce s několika špatnými rozhodnutími v útoku, umožnily domácím, aby se ještě jednou nadechli. Mezi 35. a 37. minutou, v rozmezí pouhé minuty a půl, nám rychle nastříleli 9 bodů za sebou a rázem byli pozadu o jediný koš (80:83)!! Větší dramatizaci koncovky jsme však nedopustili. Postupně skórovali Viktor Půlpán, David Škranc, Radek Nečas a Tomáš Vyoral a 2,5 minuty před koncem jsme měli zpět dvouciferný náskok (80:92). Nejvyšší rozdíl ve skóre byl v úplném závěru, po šnůře 0:13, jíž završil svojí sedmou trojkou Tomáš Vyoral, jsme byli vpředu o 23 bodů (82:105).

"Jsme rádi za dnešní výsledek. Kolín vyhrál první čtvrtinu, ve druhé jsme hráli na mě trochu defenzivně, ale dali jsme několik rychlých bodů a získali vedení," hodnotil duel kouč Ken Scalabroni"Ve třetí čtvrtině jsme hráli pěkný basket, s výjimkou asi třech minut, kdy se Kolín dostal zpět do zápasu. Ve čtvrté čtvrtině jsme hráli také dobře a dovedli zápas k vítězství. Musím dodat, že Tomáš Vyoral odehrál výborné utkání. Sedm trojek ze sedmi pokusů, sedm asistencí. Další hráč, který zahrál na vysoké úrovni, byl David Škranc."