30. 01. 2016

První stovka. Tuři smeteni

Beksa pokořila poprvé v sezoně stovku, Turům vysázela dokonce 112 bodů! Skvělý zápas pokazil Jan Špaček, který udeřil do obličeje Lukáše Kotase.

28. KOLO KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice vs. BOHEMILK Tuři Svitavy 112:68
(28:16, 27:25, 24:14, 33:13)

Body: Pandula 22, Autrey 20, Švrdlík 19, Wall 15, Škranc 10, Kotas 10, Půlpán 7, Šoukal 7, Nečas 2 - Bruinsma 18, Doaks 16, Teplý 13, Jones 11, Barker 8, Jaroš 2

Beksa šla do utkání bez Ondřeje Kohouta, který se bohužel znovu zranil - na tréninku si přivodil zranění nártu, které si vyžádalo operaci a několikatýdenní absenci.

Tuři vstoupili do zápasu zónovou obranou, s níž si však Pardubičtí věděli rady. Jobi Wall trefil dvě trojky, Radek Nečas uvolňoval své spoluhráče skvělými asistencemi do tutových pozic pod košem, a tak jsme po osmi minutách vedli 22:8! Hned v úvodu druhé čtvrtiny Lukáš Kotas fantastickou smečí (koš s faulem a trestný hod) navýšil rozdíl ve skóre na patnáct bodů (31:16), ovšem v dalším průběhu první půle vývoj skóre připomínal houpačku.

Svitavy snížily sedmibodovou šňůrou na 31:23, opět jsme odskočili na 39:25, aby Doaksem, Jonesem a energickým Bruinsmou vedení Tuři znovu dotáhli na 41:34. V důležitých momentech přišly velké chvíle MVP loňské sezony Dušana Panduly. Zaznamenal rychlých sedm bodů v řadě (dva nájezdy a trojka) a do přestávky stihl ještě další dvojku a trojku - jeho poločasový účet se tak zastavil na 16 bodech!

V první půli nás zdobil útočný doskok (12), díky němuž jsme vytěžili z druhých šancí 21 bodů!!!

Druhému poločasu už jsme zcela dominovali. V polovině třetí části hry jsme vedli 68:42, v polovině čtvrté čtvrtiny 93:61 a tři minuty před koncem trefil stovku trojkující Tomáš Šoukal. Druhou půli jsme ovládli poměrem 57:27!!!!