Upravit stránku
15. 10. 2018

První soupeř: Den Bosch


Nizozemský klub New Heroes Den Bosch bude prvním soupeřem pardubických basketbalistů v začínající základní fázi FIBA Europe Cupu. Hrát se bude ve středu od 20 hodin.

1. KOLO FIBA EUROPE CUPU:

New Heroes Den Bosch vs. BK JIP Pardubice 
středa 17. 10. ve 20 hodin

Beksa si zahraje skupinovou fázi coby neúspěšný kvalifikant Basketball Champions League.

Den Bosch sice nezvládl druhé kvalifikační kolo FIBA Europe Cupu, když vypadl s bulharským Balkan BC (doma prohrál 76:86 a venku zvítězili 68:66), ovšem nakonec si přece jen zahraje základní část, coby jako tzv. lucky looser. V již rozehraném ročníku nizozemské Eredivisie mu patří 3. příčka s bilancí 2/1, přičemž v minulém kole prohrál na palubovce dosud neporaženého Groningenu těsným, pětibodovým rozdílem 75:80 (nejvíce bodů: Sherrill 19, Van-Oostrum 13, Cook 12, Williams 12...).

Klíčovými hráči našeho nejbližšího soupeře jsou již zmiňovaní Američané: forward Jonathon Williams střílí průměrně 14,7 bodu, rozehrávač Keshun Sherrill zapisuje 12,7 bodu (při trojkách 39% - 7/18) a další forward Steven Cook přidává 12,7 bodu (trojky 50% - 7/14). Čtvrtým dvouciferným střelcem týmu je shooting guard Jessey Voorn (10,3 bodu).

"Ve většině týmů jsou Američané klíčovými hráči a platí to i u tohoto týmu. I domácí hráči ale dokážou být nebezpeční, hlavně ti na křídlech a pod košem," podotkl rozehrávač Viktor Půlpán. První video přípravu absolvoval spolu se svými spoluhráči ještě před úterním brzkým odjezdem do Nizozemska. Jaký charakteristický prvek hry našeho soupeře vypozoroval? "Hrají hodně rychlý basketbal, což by nám mohlo vyhovovat, protože to my také."

Pardubičtí sice neuspěli v kvalifikačním dvojboji v rámci Basketball Champions League s Nižným Novgorodem, ovšem vstup do Kooperativa NBL zvládli velmi dobře. Postupně zvítězili v Ústí nad Labem, nad Královskými sokoly a naposledy ve Svitavách (více čtěte zde: Beksa stále stoprocentní), a spolu s Nymburkem zůstávají se stoprocentní bilancí v čele tablky. Na útočné polovině hřiště se dokážeme pravidelně prosazovat, ovšem na obranné míváme výpadky.

Na co je třeba se koncentrovat? "Potřebujeme zlepšit komunikaci v obraně," odpověděl Pulpy. "Také bude potřeba rychlý návrat na obrannou polovinu hřiště, nebudeme chtít domácímu týmu dovolit jednoduché koše, kterými by se mohl chytit. Každopádně věřím, že jsme na zápas dobře připraveni."

V obou derby trenérům scházel zraněný střelec Donovan Jackson, o jeho případném startu v Nizozemsku se teprve rozhodne.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti