Upravit stránku
08. 09. 2018

První porážka


Ve třetím přípravném utkání Beksa zapsala svoji první porážku. Na turnaji v polské Dabrowé Gorniczi podlehla Startu Lublin rozdílem 9 bodů.

PŘÍPRAVA:

TBV Start Lublin vs. BK JIP Pardubice 87:78
(26:21, 18:20, 18:14, 25:23)

Body: Jackson 18, Kohout 14, Švrdlík 7, McGaughey 7, Benjamin 7, Potoček 6, Svoboda 5, Půlpán 5, Škranc 4, Williams 3, Nečas 2

Vedli jsme jen krátce, v polovině druhé čtvrtiny, nejvíce o 4 body, jinak jsme většinou ztráceli.

V přípravě nám zatím nevycházejí vstupy do zápasů a ani dnešek nebyl výjimkou. Velmi rychle jsme byli pozadu o 9 bodů: soupeř hrál hodně rychle dopředu, trefoval se z dálky a záhy vedl 17:8. Mají nepovedené začátky nějakého společného jmenovatele? "Nemyslím si to, vždycky to bylo kvůli něčemu jinému," domnívá se pivot Ondřej Kohout. "Dnes to navíc nebylo o začátku, celý zápas nám nefungovala hlavně obrana, jak bychom chtěli."

Kde byl největší problém? "V týmové obraně, v druhých, třetích rotacích. Při řešení pick-and-rollu jsme hráli víc typů obrany, ale neřešili jsme tyto situace dobře. Nechávali jsme soupeřům otevřené pozice a z toho pramenil jejich počáteční náskok," řekl dále Kohy. Až po prostřídání, a zejména díky útočné produkci Donovana Jacksona (rychlých 7 bodů), jsme se přitáhli do bližšího kontaktu, poprvé jsme vedli přesně v polovině druhé čtvrtiny, kdy se přes hlavu trefil Ondřej Kohout (32:34). "V útoku jsme hráli docela solidně a skóre se postupně srovnalo."

Hned na startu druhé půle snížil Dwayne Benjamin na 44:43, jenže v následujících osmi minutách jsme proměnili jedinou střelu z pole a Start si vzal zpět dvouciferný náskok. "I když se stále jedná o první zápasy přípravy, takže ještě nemáme vyloženě útočný rytmus, samozřejmě je pravda, že když v nějakém delším úseku nejsme schopni dát koš, přijde trochu křeč. Tady se zrodil jejich rozhodující náskok," označil Ondřej Kohout klíčovou pasáž utkání.

Osm minut před koncem narostl rozdíl na 13 bodů (68:55) a polský tým v závěru zkontroloval zasloužené vítězství. Jaká pozitiva v naší hře Kohy vyzvedl? "Myslím, že jednoznačně nasazení, také náš přechod do rychlého protiútoku. Snažíme se o rychlou hru, všichni běhají dopředu, to je to, co potřebujeme. Chyby a problémy, které jsme měli, byly spíš taktického rázu, což je dobře, protože tohle se dá opravit a natrénovat," doplnil autor 14 bodů.

V neděli se Beksa utká s MSK Dabrowa Gornicza (18:30).

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti