Upravit stránku
12. 09. 2015

První porážka


Pro první porážku v přípravě na novou sezonu si pardubičtí basketbalisté dojeli do Nymburku. Domácí hráči, v ofenzivě taženi 27 bodovým Michaelem Dixonem, rozhodli o svém vítězství v závěru prvního poločasu, kdy odskočili do dvouciferného vedení.

PŘÍPRAVA:
ČEZ Nymburk vs. BK JIP Pardubice 94:72

(25:22, 26:15, 25:18, 18:17)

Body: Dixon 27 (7 as.), Randle 18, Vaughn 16 (14 d.), Sant Ross 13 (7 as.), Kříž 11... - Pandula 17, Wall 14 (9 d.), Kotas 6 (8 d.), Půlpán 6 (4 as.), Potoček 6, Sanders 6 (7 as.), Švrdlík 4, Šoukal 4, Škranc 3, Příhonský 2, Roub 2

Oba týmy hrály v nekompletním složení: domácím scházeli čeští reprezentanti, v naší sestavě stále chybějí podkošoví hráči Ondřej Kohout s Radkem Nečasem.

Útočnou fázi vítězů táhl kvartet zahraničních posil. Produktivní čtveřice Michael Dixon-Chasson Randle-Julian Vaughn-Howard Sant Ross zapsala dohromady 74 bodů, 25 doskoků a 18 asistencí!!"Komplexnost těchto hráčů - všech čtyř - je opravdu velká a tím pádem jsou velmi nebezpeční,"chválil trenér Dušan Bohunický výkony zahraničních posil v nymburském dresu.

Nymburk rozhodl o svém vítězství v závěrech druhé a třetí čtvrtiny.

V úvodu druhé čtvrtiny platil stav 25:29 a ještě tři minuty před pauzou byl rozdíl velmi těsný (40:37), ale Nymburští uzavřeli půli šňůrou 9:0, V polovině třetí části hry jsme se přitáhli na jednociferný rozdíl (62:53), ovšem domácí ovládli pasáž mezi 26. a 30. minutou poměrem 14:2 a vedli až o 21 bodů.

"Stoprocentně to byl nejtěžší soupeř, s nímž jsme se utkali. Hrálo se v úplně jiné rychlosti, než v předchozích třech zápasech," hodnotil zápas Dušan Bohunický. "My jsme byli na obranné i na útočné polovině vždycky, vždycky o krok pozadu. Nymburk nás v obraně nutil k věcem, které on chtěl, my jsme se hodně často nedokázali vypořádat s rychlostí, v jaké jeho hráči hráli. Převyšovali nás hlavně čtyři američtí hráči. Hráli výborně 1 na 1 a proměňovali i střely přes hráče. V tréninkovém procesu je potřeba se přizpůsobovat rychlosti, ve které se hrají takovéto zápasy."

Velké potíže nám dělala aktivita nymburských hráčů na útočném doskoku (celkem 15!). "Velké problémy nám dělal hlavně Julian Vaughn," poukázal kouč na pivota, který uzmul pod naším košem 5 míčů, " na útočném doskoku byl aktivní i Martin Kříž. Hlavně v pasážích, kdy jsme stáhli ze hřiště Kamila Švrdlíka, jsme nebyli schopni se s tímto vyrovnat, byl to jeden z našich největších problémů."

Poměr bodů z druhých šancí byl 15 - 0.

Další přípravné utkání odehrajeme v pátek 18. září na palubovce německého Mitteldeutscheru.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti