Upravit stránku
19. 04. 2024

První krok: snížit


Nechce-li se Beksa ocitnout ve čtvrtfinálové sérii s Ústím n. L. zády ke zdi, nutně potřebuje v sobotním domácím utkání zvítězit. Na této nelehké cestě pevně věří v co největší podporu vás, pardubických fanoušků!

ČTVRTFINÁLE PLAY-OFF KOOPERATIVA NBL, ZÁPAS Č. 3:

BK KVIS Pardubice vs. SLUNETA Ústí n. L.
sobota 20. 4. v 17:30 | Sportovní hala Dašická

Úvodní dva zápasy na severu Čech jsme bohužel nezvládli, prohráli jsme o 20 a o 10 bodů, a tak ve dvou domácích duelech budeme usilovat o vyrovnání série na 2 - 2. Jednoduché to však nebude, a to z více důvodů. Předně, stojí proti nám nesmírně kvalitní tým, jenž sice nedisponuje příliš širokou rotací, nicméně základní osa, tvořena převážně americkými hráči, je velmi zkušená a kvalitní. Ofenzívním lídrem našeho soupeře je rozehrávač Ty Nichols, úřadující MVP ligy. V prvním čtvrtfinálovém duelu zůstal na pouhých 8 bodech, ovšem ve druhém nám jich nasypal 29 a táhl svůj tým ke druhému triumfu. Ex-pardubický Lamb Autrey, jeho krajané Kristopher Martin, Maverick Rowan a Delvon Johnson se v letošní sezoně společně skládají v průměru na dalších 44 bodů... Je tedy nasnadě, že ke kýženému úspěchu povede jen co možná nejlepší defenzívní činnost.

"Klíčové faktory zůstávají z mého pohledu stále stejné: pořád je to především o důsledné eliminaci individuálních kvalit ústeckých rozehrávačů a zastavení rychlé přechodové fáze SLUNETY z obrany do útoku," přitakal trenér Vanja Miljković.

Dalším zásadním faktorem bude, jak se vyrovnáme s možnými četnými absencemi. Ve třetí čtvrtině prvního zápasu se zranil rozehrávač Petr Šafarčík, jenž do Utkání 2 nezasáhl a nad jeho víkendovými starty visí velký otazník. Ve druhé čtvrtině druhého střetnutí se vážně zranil křídelník Kameron Chatman, pro nějž letošní sezona bohužel předčasně skončila. Do konce sezony je mimo hru i další rozehrávač Michal Svojanovský.

"Co nás samozřejmě velmi trápí, je neuspokojivý zdravotní stav, nicméně tak to je a musíme to brát jako realitu. Ať už nastoupíme v jakékoliv sestavě, každopádně jsme odhodláni udělat naprosté maximum, abychom domácí víkendová utkání před našimi výbornými fanoušky zvládli a vrátili sérii zpět do Ústí za vyrovnaného stavu 2-2!" řekl dále kouč Beksy.

Odhodlání zvrátit dosavadní nepříznivý vývoj čtvrtfinálové série celému týmu rozhoodně nechybí. "Myslím si, že můžeme být spokojeni s naším výkonem ve většině druhého utkání, v němž jsme se prezentovali mnohem lépe než v úvodním duelu série. Teď se vracíme domů a náš cíl pro dvě víkendová utkání je naprosto jasný. Stav série je bohužel 0-2 a my chceme oba domácí zápasy zvládnout co nejlépe!" dodal Vanja Miljković.

Doprovodný program:
  • time-outy a přestávky mezi čtvrtinami: cheerleaders PM Stars Pardubice
  • přestávka mezi 1. a 2. poločasem: divácká soutěž o voucher do resortu Medical spa Lázně Bohdaneč
  • ve fan shopu bude nově k dostání plakát Beksy

"Agresivita. Tvrdost. Obrana! To budou hlavní faktory," zdůrazňuje rozehrávač Adam Lukeš

Adame, jaký výkon musíme předvést, abychom v sobotu snížili stav série na 1-2?
"Tak jako jsme zlepšili náš výkon mezi prvním a druhým zápasem, tak ho ve třetím utkání musíme zlepšit znovu. Myslím si, že hlavní bude naše agresivita a chtíč v obraně, hlavně co se týče zastavení ústeckých guardů, kteří jsou hodně ofenzívně ladění. Agresivita, tvrdost, obrana, to jsou hlavní faktory, na kterých potom budeme chtít stavět i v útoku."

Hodně mluvíme o důležitosti kvalitní defenzivní činnosti, na druhou stranu se nám příliš nedaří ani v útoku, o čemž svědčí pouhých 64 a 68 bodů, nastřílených v zápasech číslo 1 a 2. Co chybí našemu útoku? Jak to vnímáš ty osobně?
"Já to vnímám tak, že útok se vždycky musí postavit na dobré obraně. Jestliže tým dobře maká v obraně, zaslouží si to potom i v útoku, takže bych začal od obrany. Budeme hrát v domácí hale, máme domácí obruče, budeme cítit podporu fanoušků. Věřím, že s těmito všemi vlivy odehrajeme ještě lepší utkání než ve středu a zvládneme ho vítězně."

Víme, že hrajeme dvakrát doma a ideálně potřebujeme dvakrát vyhrát, nicméně je důležité se mentálně nastavit tak, že se budeme koncentrovat výhradně na sobotní utkání?
"Ano, souhlasím. My jsme v sezoně měli vždycky takové vlny, buď vlnu porážek, nebo výher. Teď je před námi nový den, nový zápas a ten se absolutně neváže na to, jaká je situace, že v sérii prohráváme 0 - 2. Nás teď zajímá jenom to jedno nejbližší utkání. Hodně to Ústí chceme vrátit! Na domácí zápas jsme natěšení a maximálně nahecovaní."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti