Upravit stránku
13. 08. 2021

První herní test


Dlouhá zápasová pauza, trvající 3,5 měsíce, je u konce. Beksu čeká úvodní přípravné utkání, v němž vyzve přední tým druhé nejvyšší polské soutěže Gornik Walbrzych.

Na začátku prvního srpnového týdne absolvovali v Pardubické nemocnici zdravotní vyšetření a zátěžové testy, ve stejném období v hale Dukla i kondiční prověrku, a po týdnu (nejen) basketbalového tréninku přijde na řadu i zápasová premiéra. Pardubické basketbalisty čeká na startu herní přípravy polský čtyřboj, postupně je prověří Gornik Walbrzych (doma), Slask Wroclaw (doma), BC Zielona Góra (doma) a Ostrów Wielkopolski (venku).

Walbrzych skončil v uplynulém ročníku 1. ligy (druhá nejvyšší soutěž) těsně druhý s vysoce pozitivní bilancí 25/5. Co od úvodního přípravného duelu očekává trenér Dino Repeša? "Budeme hrát proti týmu, který měl velkou šanci postoupit do nejvyšší polské soutěže: finále druhé ligy prohrál až v pátém zápase. Je to velmi dobrý tým a pro nás to bude dobrý test," předeslal nový kouč Beksy. "Nebudeme všichni, ale tento zápas bude dobrá příležitost hlavně pro mladé hráče. Uvidíme, jak obstojí."

Byť se jedná o zápasovou premiéru v rámci přípravného období, Dino Repeša má jasno o tom, jakou hrou by se jeho tým měl prezentovat. "Technicko-taktické prvky jsou zatím stranou. Naše koncentrace bude na agresivní obranu, budeme chtít velmi rychle běhat dopředu. Na dalších věcech ohledně taktiky budeme pracovat v nadcházejících týdnech," podotkl pardubický trenér, jenž plánuje dát herní prostor všem hráčům, které bude mít pro páteční duel k dispozici.

Počítat zatím nemůže s rozehrávači Tomášem Vyoralem (dostal volno po reprezentačním bloku a k týmu se připojí v průběhu druhého srpnového týdne) a s Michalem Svojanovským (zranění), ani s americkým pivotem Dantezem Waltonem (přiletí na začátku příštího týdne), na čtvrtečním tréninku se bohužel zranil další pivot Prokop Slanina. Do zápasu bude připraveno 12 hráčů: Matěj Burda, Tomáš Dvořák, Matyáš Janů, Vojtěch Kalný, Radoslav Mrázek, Jakub Novák, David Pekárek, Josef Potoček, Michal Svoboda, Petr Šafarčík, Kamil Švrdlík a Tomáš Tkadlec. "Všichni hráči dostanou nějaké minuty," doplnil Dino Repeša.

∗ Beksa vs. Zielona Góra, neděle 22. 8. v 16:30

Informace pro fanoušky:

Kapacita hlediště Sportovní haly Dašická není nijak omezena.

Prodávat se budou pouze vstupenky k sezení, jednotná cena činí 50 Kč.

Držitelé permanentních vstupenek z uplynulé sezony 2020/2021 mají vstup zdarma.

Důležité

Všichni diváci musejí prokázat splnění jedné z následujících podmínek vstupu:

  • doložit negativní RT-PCR test starý nejvýše 7 dní
  • doložit negativní POC antigenní test starý nejvýše 72 hodin
  • doložit prodělání laboratorně potrvzeného onemocnění covidem-19 v době ne delší než 180 dnů přede dnem konání akce
  • aplikaci očkování proti covidu-19, přičemž od poslední dávky vakcíny (druhé u dvoudávkových vakcín, první u jednodávkových vakcín), musí uplynout nejméně 14 dní

Po celou dobu je třeba mít nasazený respirátor bez výdechového ventilu min. třídy FFP2 (KN95/N95)

Těšíme se na vás v hledišti a děkujeme za respektování výše uvedených pravidel.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti