Upravit stránku
12. 04. 2016

První domácí zápas v play-off!


Za příznivého stavu 1 - 0 ve prospěch pardubických basketbalistů se čtvrtfinálová série mezi Opavou a Beksou přesouvá na východ Čech.

ČTVRTFINÁLE PLAY-OFF, 2. ZÁPAS:

BK JIP Pardubice vs. BK Opava
(středa 13. 4. v 18 hodin, Sportovní hala Dašická)

Ve Slezsku odvedl pardubický tým velmi dobrou práci. "Podařilo se nám splnit to, co jsme si řekli před zápasem," cenil si trenér Tomáš Bartošek kvalitního výkonu. Víc do minulosti už však Beksa nehledí, soustředí se na současnost. "Vedeme 1-0, je to dobrý vklad, ale nic nepřeceňujeme, jsme nohama na zemi," ujišťuje Bartošek. "Do dalšího zápasu jdeme s cílem znovu odvézt tvrdou a poctivou práci."

V tomto případě je řeč zejména o obranné fázi. "Nejde spoléhat na to, že dáme 20 trojek. Musíme opět začít od dobré týmové obrany, nutit soupeře do těžkých střel a ovládat doskok." Precizní obrana se podle Bartoška projeví i na sebedůvěře v ofenzivní fázi. "Když tým dobře pracuje v obraně, ubrání dva tři soupeřovy útoky, tak se sebevědomí přelije i do útoku, a to jak ve hře zpod koše, tak z perimetru," říká trenér JIPu.

V utkání číslo 1 se v opavském dresu výrazněji prosadil pouze rozehrávač Jakub Šiřina. Do přestávky nasypal úctyhodných 18 bodů - přesně polovinu všech bodů Opavy! -, ve druhé půli dalšími pěti body navýšil své konto na konečných 23 bodů. Druhým dvouciferným střelcem poražených byl 12bodový pivot Jakub Blažek.

Jeden z tahounů Pardubic, zkušený pivot Radek Nečas, na jeho slova navázal: "Získali jsme brejk, ale abychom potvrdili výhodu venkovního vítězství, musíme vyhrát doma." Není pochyb o tom, že Beksu požene našlapaná hala. Místa k sezení jsou již téměř vyprodána, k dispozici bude několik desítek vstupenek k sezení (110 Kč) a vstupenky k stání (60 Kč).  V den utkání bude pokladna ve Sportovní hale Dašická otevřena v 17 hodin.

Parkování u Sportovní haly Dašická

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti