Upravit stránku
29. 07. 2020

První dny přípravy


V pondělí 27. července odstartovala příprava Beksy na nadcházející sezonu 2020/2021. Trenéři mají v úvodní fázi přípravného období k dispozici čtrnáct hráčů.

Volno si pardubičtí basketbalisté užili od 24. června do 26. července.

Na začátku tohoto týdne se v hale Dukla sešli ke společně přípravě, která potrvá sedm týdnů: první zápas nového ročníku Kooperativa NBL je na programu v sobotu 12. září. Ještě o několik dní dříve odehrajeme finálové dvojutkání Alpe Adria Cupu s Děčínem.

Do přípravy již nenaskočili čtyřicetiletý pivot Radek Nečas, jenž ještě v průběhu uplynulé sezony oznámil, že po jejím skončení uzavře svou bohatou hráčskou kariéru (nově se stal sportovním ředitelem Beksy), ani další podkošový hráč Ondřej Kohout, jenž se pro ukončení kariéry rozhodl v 29 letech. "Viklalo mě, jestli ještě nepokračovat, abych si mohl užít celou sezonu, abych zažil nejen tu dřinu od začátku přípravy, ale i to sladké nakonec: zápasy play-off, rozloučit se před fanoušky, před lidmi, kteří mě podporovali a fandili. Nakonec jsem ale učinil definitivní rozhodnutí skončit, protože zkrátka nechci riskovat kvalitu svého budoucího života. Zdraví je přednější," zdůvodnil Kohy své rozhodnutí. Celý článek si můžete přečíst zde: Ondřej Kohout ukončil kariéru

V úvodních dvou týdnech netrénuje s Beksou ani rozehrávač Tomáš Vyoral, jenž je na reprezentačním srazu, naopak nechybí nový muž na soupisce, slovenský reprezentant Jakub Merešš a několik členů výběrové tréninkové skupiny ERA Golden Talents.

První přípravné utkání je na plánováno na sobotu 15. srpna v Nymburku.

Rozpis přípravných zápasů

15. 8. - ERA Basketball Nymburk vs. BK JIP Pardubice

19. 8. - BC Geosan Kolín vs. BK JIP Pardubice

22. 8. - BK JIP Pardubice vs. USK Praha

25. 8. - BK JIP Pardubice vs. DEKSTONE Tuři Svitavy

28. 8. - Královští sokoli vs. BK JIP Pardubice

2. 9. - BK JIP Pardubice vs. Inter Bratislava

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti