02. 05. 2018

První bod pro Opavu

Historie se (bohužel) opakuje. Stejně jako do čtvrtfinále, i do semifinálové série Beksa vstoupila porážkou, když ve své hale podlehla Opavě rozdílem 10 bodů.

SEMIFINÁLE PLAY-OFF, ZÁPAS 1:

BK JIP Pardubice vs. BK Opava 69:79
(21:21, 16:23, 21:21, 11:14)

Stav série: 0 - 1

Body: Kohout 15, Spearman 10, Kent 9, Švrdlík 8, Welsch 7, Půlpán 7, Nečas 6 (+8 d. +5 as.), Pandula 5 (+10 d.), Potoček 2 - Šiřina 19, Gniadek 18, Klečka 12, Dragoun 11, Bujnoch 9, Zbránek 6, Kvapil 2, Kouřil 2

Hráč utkání: Rostislav Dragoun
Diváků: 1185

V průběhu celého utkání jsme byli vpředu jen 4 minuty a 4 sekundy, nejvíce o 4 body (10:6). Většinu času jsme za Slezany zaostávali, a když naše ztráta narostla 13 minut před koncem na propastných 18 bodů, zdálo se být "hotovo". Jacksonem Kentem vedené velké povstání málem slavilo úspěch: velmi rychle jsme se přitáhli na rozdíl jediného koše (63:65) a do konce stále zbývalo dost času, více než 9 minut. "V té chvíli jsme ještě dvakrát ubránili útok soupeře, ale sami jsme bohužel nedokázali úspěšně zakončit a překlopit skóre v náš prospěch, navíc přišly i ztráty míče. Opava poté dala nějaké body, zklidnila se, rozdíl mezi oběma týmy opět narostl a závěr už hosté kontrolovali," hodnotil trenér Tomáš Bartošek klíčové momenty zápasu.

Po 3 minutách jsme vedli 10:6, ovšem poté jsme minuli 11 střel v řadě (!), Opava nastřílela 10 bodů za sebou, a když záhy prodloužila svou šňůru až na 4:15 - i díky třem trojkám a aktivitě Radima Klečky -, byla vpředu o 7 bodů (14:21). Na přelomu úvodních dvou čtvrtiny jsme sice šňůrou 9:0 otočili průběžný stav, jenže z dálky nekompromisně střílející Slezané si rychle vzali vedení zpět: v úvodní čtrnáctiminutovce platilo, že každé dvě minuty trefili jednu trojku (v polovině druhé čtvrtiny zněla trojková bilance 1/9 ku 7/15).

Hned na startu druhé půle Jiří Welsch snížil na 39:44, ale následující pasáž (trvající do 27. minuty) nám vůbec nevyšla a po šňůře 6:19 činila naše ztráta již hrozivých 18 bodů! "V tom momentě jsme ale přešli do větší agresivity a naše hra se zvedla," vypozoroval Bartošek.

Jackson Kent, do té doby střelecky mlčící, zaznamenal během tří minut 9 bodů, a hlavně díky jeho ofenzivnímu příspěvku jsme ovládli přelom posledních dvou čtvrtin 18:2!!! Hned v první minut čtvrté části hry se na tom podílel i Ondřej Kohout, jenž nejprve smečoval a poté trojkoval - 63:65! Po dvou kvalitních obranách jsme opakovaně mohli vyrovnat a dokonce jít do vedení, ovšem jak Ondřej Kohout, tak Jackson Kent v nadějných pozicích minuli. Na druhé straně se prosadil za dva a za tři body Václav Bujnoch, Jakub Šiřina pěti body pomohl navýšit rozdíl opět do dvouciferné podoby (68:79), a byť hosté v závěrečné tříminutovce ani jednou neskórovali, cestu za prvním bodem v sérii už jsme jim výrazněji nezkomplikovali. "V dalších zápasech už nesmíme dovolit, aby se Opava utrhla do takového náskoku, protože pak je těžké se dotahovat zpátky," zdůraznil rozehrávač Viktor Půlpán.

Statistiky

Jaká čísla měla zásadní význam pro průběh i výsledek Semifinále 1?

• trojky: proměnili jsme pouze 3, zatímco Opava nám jich vysázela 12.
  • doskoky: v naší parádní disciplíně jsme byli poraženi, bolí hlavně 18 útočných doskoků hostů!
  • trestné hody: prohráli jsme o 10 bodů, minuli jsme 11 šestek, které jsme stříleli s úspěšností pouhých 59%.

Kompletní statistiky na webu České basketbalové federace.

Semifinále, zápas číslo 2

Druhé semifinálové utkání je na programu ve čtvrtek, opět od 18 hodin ve Sportovní hale Dašická.

Vstupenky si můžete zajistit přes internet, odkaz do systému online prodeje zde.