Upravit stránku
26. 08. 2021

Proti týmu z Champions League


Nesmírně náročným herním testem projdou v pátek pardubičtí basketbalisté: prověří je úřadující polský mistr Ostrów Wielkopolski, jenž bude v nadcházející sezoně hrát Champions League.

Polský čtyřboj Beksa zakončí proti nejtěžšímu soupeři.

Ostrów je úřadujícím šampionem velice kvalitní polské ligy, ve finálové sérii porazil Zielonu Góru poměrem 4-2 na zápasy.

"Není pochyb o tom, že se utkáme s velmi dobrým týmem - zkušeným, mezinárodně ostříleným, který má skvělého chorvatského trenéra Igora Miličiče," předeslal pardubický kouč Dino Repeša. "Na konci minulé sezony hrál Ostrów skutečně velmi dobře. Vyhrál finále polské ligy, i kdyz v něm nebyl favoritem, a dostal se až do finále FIBA Europe Cupu, v němž prohrál s Ness Zionou o 8 bodů. V létě navíc udělali dobré přestupy, takže očekáváme velice těžký zápas."

Na co především se musíme připravit?

"Igor Miličič je taktický trenér, který například rád mění obrany. Musíme tedy dobře reagovat na tyto změny, musíme být připraveni na agresivní obranu po celém hřišti i na zónovou obranu," řekl dále Dino Repeša.

Trenérům bude i nadále scházet dlouhodobě zraněný pivot Prokop Slanina a nemocný rozehrávač Michal Svojanovský. "Chtěl bych, abychom tento zápas odehráli se stejnou energií, jako proti Zielone Góře, s dostatečnou koncentrací, speciálně v obraně, kterou chceme dál zlepšovat."

V předchozím přípravném utkání nám Zielona Góra nasázela rovných 100 bodů. "To je opravdu moc. Ostrów bude minimálně stejně kvalitní soupeř, takže musíme hrát lépe v obraně, ne na 100 bodů," zdůraznil pardubický trenér, s tím, že v tréninkovém procesu se Beksa nyní hodně zaměřuje právě na defenzivní činnost. "V týdnu jsme na obraně víc pracovali a věřím, že se to projeví. Už proto, že budeme mít do zápasu určitě více energie než v neděli, kdy jsme měli po pátečním utkání jediný volný den," dodal Dino Repeša.

Zápas mezi Ostrówem a Beksou začne v pátek 27. srpna v 16 hodin.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti