Upravit stránku
02. 08. 2019

Prokop Slanina do Beksy


Druhým novým jménem na soupisce pardubického klubu je třiadvacetiletý český pivot Prokop Slanina, jenž s Beksou podepsal tříletý kontrakt.

Brněnský rodák má za sebou jednu velice příjemnou pardubickou zkušenost: v roce 2011 byl nedílnou součástí českého reprezentačního týmu, který na mistrovství Evropy U16 vybojoval senzační stříbro a Prokop se na nezapomenutelné jízdě podílel velice dobrými průměry 10,5 bodu + 5,9 doskoku! Následně startoval i na světovém šampionátu hráčů do 19 let v Praze a také tam se dokázal pravidelně prosazovat, o čemž svědčí ještě lepší průměry 12,2 bodu + 7,2 doskoku!

V roce 2012 odešel do Itálie, kde strávil tři sezony, poté jeho cesta vedla do USA. Ve své premiérové sezoně v dresu Fordham University zapisoval průměrně 5,9 bodu + 3,2 doskoku (v 23 zápasech za 17,8 minuty), o rok později již své příspěvky výrazně povýšil na skvělých 12,6 bodu + 5,1 doskoku (v 29 zápasech, z toho 28krát v základní sestavě, za 31,8 minuty).

Vyjádření generálního manažera Martina Marka:

“Prokop díky svým dovednostem, parametrům a herní inteligenci byl v našem hledáčku již delší dobu, a proto jsme velice rádi, že jsme jednání dotáhli až k podpisu dlouholeté smlouvy. Vidíme v něm velikou basketbalovou perspektivu a pevně věříme, že bude důležitým pilířem nového českého jádra v příštích sezonách. Prokopa v Bekse vítáme a přejeme mu v našem dresu hodně úspěšných zápasů.”

Vyjádření hráče Prokopa Slaniny:

“Rozhodnutí jít právě do Pardubic bylo poměrně jednoduché, jelikož Beksa je klub, který je známý svojí profesionalitou a nejvyššími ambicemi. Bojovat o špičku tabulky a být součástí kvalitního týmu s dobrým zázemím je přesně to, po čem jsem toužil. Mé rozhodnutí značně ovlivnil i fakt, že Pardubice jsou známé pro jednu z nejlepších fanouškovských základen, která neustále podporuje své hráče a žene je vpřed. Z Ameriky jsem sledoval poměrně dost zápasů na TVCOM.cz a jsem rád, že kvalitní české jádro týmu zůstává a já můžu být jeho součástí. Věřím, že se nám podaří dosáhnout našich cílů a že budeme bavit fanoušky kvalitní hrou.”

Prokop Slanina:
  • narozen: 15. 8. 1995
  • kariéra: Slavia Kroměříž, JBC Brno, Angelico Biella (Itálie), Blu Basket Treviglio (Itálie), ASA College (USA), Fordham University (USA), BK JIP Pardubice
  • číslo dresu: 6
  • výška: 208 cm
  • pozice: 5

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti