Upravit stránku
02. 09. 2019

Prokop-S: Můžeme hrát dobrý basket


Jednobodovou porážku s polským týmem Starogard Gdaňski sice neodvrátil, ze svého výkonu však mohl mít dobrý pocit. Pivot Prokop Slanina nasázel při své premiéře v dresu Beksy 18 bodů.

Prokope, jaké pocity máš po prvním utkání v pardubickém dresu?
"Jsem šťastný, že už mám první zápas za sebou. (pousmál se) Samozřejmě bylo v naší hře hodně chyb, což jsme asi očekávali, na druhou stranu myslím, že první tři čtvrtiny nebyly vůbec špatné. Dobře jsme si přihrávali, balón se hýbal, měli jsme volné pozice. Tohle bylo pozitivní, ukázalo nám to, že můžeme hrát dobrý basket. Na druhou stranu čtvrtá čtvrtina nám zase ukázala, že toho, co musíme zdokonalit, je ještě hodně. Bohužel to výsledkově nevyšlo, ale pro nás to byl dobrý zápas."

Hned od svého prvního vstupu na palubovku jsi byl hodně aktivní, což platilo i v zakončení. Je to tvoje hra?
"Měl jsem hodně střel, bohužel jsem jich moc neproměnoval. Pozice, které jsem měl, které mi kluci vytvořili, jsem ale musel střílet, byly to natolik dobré pozice, že jsem ty střely vzal. Řekl bych, že to docela je moje hra, jsem na to zvyklý, ale musím znova říct, že kluci mě nacházeli ve velice dobrých pozicích a neustále mě podporovali, i když jsem nedával, abych do toho chodil dál."

Neváhal jsi ani se střelbou z dálky, cítíš se tedy komfortně i za trojkovým obloukem?
"Určitě, tohle byla jedna z mých zbraní i v Americe, kde jsem na střelbě z dálky hodně pracoval. Naši trenéři chtěli hrát se čtyřkou, která umí střílet za 3 body, abychom měli prostor pod košem a dalo se tam najíždět."

Zejména v prvním poločase nám velmi dobře putoval míč, v naší hře byla i spousta tzv. extra pasů. Máš dobrý pocit z toho, jak jsme si na palubovce dokázali vyhovět?
"Můj první dojem je pozitivní. Jak už jsem zmiňoval, balón se hýbal poměrně dobře, některé akce byly fakt basketbalově nádherné. Na druhou stranu přišla i hluchá místa a prohráli jsme, takže moje pocity jsou smíšené. Snad to vyjde dnes."

Čím se zápas se Starogardem zlomil?
"Přestali jsme hrát to, co jsme si řekli a co se nám dlouho dařilo, taky nám asi trošku došly síly. Balón už se v útoku nepohyboval tak dobře, jako v prvních třech čtvrtinách, v obraně jsme udělal pár chyb na doskoku, dali jsme soupeři druhé šance po útočných doskocích a to nás stálo zápas."

V prvních 25 minutách jsme vyvíjeli na soupeře velký obranný tlak, mělo by nás právě tohle charakterizovat?
"Rozhodně ano. Naším tlakem jsme soupeře donutili ke ztrátám, při našem presu jsme mu několikrát sebrali balón nebo nepřešel polovinu hřiště. Toho bychom se měli držet, hrát dostatečně agresivně."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti