29. 01. 2020

Prohra v koncovce

Velká škoda! Ačkoliv jsme necelých 8 minut před koncem vedli na děčínské palubovce o slibných 12 bodů, základní část Kooperativa NBL jsme zakončili porážkou.

22. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BK ARMEX Děčín vs. BK JIP Pardubice 77:70
(17:22, 19:16, 17:21, 24:11)

Oba týmy nastoupily v nekompletních sestavách. Domácí postrádali trio Tomáš Pomikálek, Robert Landa, Pavel Grunt, nám scházeli rozehrávač Viktor Půlpán s křídelníkem Ozrenem Pavlovičem, navíc ve druhém poločase se velice nepříjemně zranil kapitán Radek Nečas (byl ošetřen v děčínské nemocnici a bohužel bude mimo hru několik týdnů). I přesto jsme měli nakročeno k cennému vítězství, vždyť v 33. minutě jsme měli k dobru 12 bodů! Ve zbývajících sedmi minutách jsme však proměnili jedinou z 11 střel z pole, k tomu se přidalo 5 míčových ztrát a Děčín ovládl úsek od 33. do 40. minuty zcela suverénně 24:5. "Po celou dobu to byl velmi vyrovnaný zápas. Hráli jsme solidně, ale ne skvěle, a to dnes nestačilo," podotkl trenér Ken Scalabroni.

V první půli jsme byli většinou vpředu, nejvíce o 10 bodů, to když jsme na přelomu úvodních dvou čtvrtin natáhli naši šňůru na 0:10 a posunuli průběžný stav na 17:27. Ještě v 17. minutě byl rozdíl devítibodový (26:35), nicméně i Děčín zvládl desetibodovou šňůru, na jejímž konci úspěšně trojkující Lamb Autrey otáčel na 36:35. V poslední sekundě poločasu však trefil šťastnou trojku i Tomáš Vyoral, jenž zvládl do přestávky 14 bodů, stejně jako domácí rozehrávač Ondřej Šiška.

V první polovině druhé čtvrtiny dal rychlých 8 bodů Šimon Ježek - trefil i dvě trojky, přitom v celé základní části měl zpoza oblouku úspěšnost pouhých 15% (7/45) - a pomohl svému týmu k obratu na 50:45. Leč jen dílčímu: následující pasáž jsme totiž ovládli poměrem 0:12, když jsme ARMEX udrželi 5,5 minuty bodově na suchu, a Kamil Švrdlík dunkem z rychlého protiútoku upravil na 50:57. Do konce scházelo 11 minut.

Vstup do poslední čtvrtiny nám vyšel skvěle, Josef Potoček dvěma trojkami v řadě navýšil rozdíl na maximálních 12 bodů (53:65). Lamb Autrey ovšem 9 body pomohl Děčínu ke šňůře 18:2 a v 38. minutě Lukáš Feštr trojkou posunul stav na 71:67. Naše útočné trápení záhy protrhl taktéž trojkou Tomáš Vyoral, ovšem do vedení už jsme se nedostali. 75 sekund před koncem skóroval najíždějící Ondřej Šiška (75:70) a dodal domácím větší klid do koncovky, v níž už jsme se neprosadili.

"V první půli jsme měli solidní pasáž, když jsme získali desetibodové vedení, ale domácí náš náskok stáhli. Ve druhém poločase jsme začali lépe, získali si vedení až o 12 bodů, ale ve čtvrté čtvrtině hráli domácí lépe. Dávali střely, kdežto my ne, a když zápas končí, musíte dávat koše, abyste vyhráli...," doplnil Ken Scalabroni své hodnocení. Michal Svoboda na koučova slova navázal: "Bylo to velmi vyrovnané utkání, které rozhodly poslední tři minuty poslední čtvrtiny. Děčín se dostal do laufu, padaly mu střely, které byly těžké, ale padly. My jsme možná začali být nervózní a dělali jsme zbytečné chyby. Domácí to dokázali otočit šňůrou 13:0, a to rozhodlo."

Souboj o odražené míče jsme sice vyhráli 31 - 42, jenže klíčové doskoky v rozhodné pasáži bohužel získávali domácí.

Oba týmy měly tři dvouciferné střelce.

Na děčínské straně byl hodně vidět ex-pardubický rozehrávač Lamb Autrey, jenž v rozhodných pasážích zápasu několikrát skóroval a zaokrouhlil své konto na 20 bodů (dvojky 4/7, trojky 2/4, trestné hody 6/6). O jediný bod méně zapsal další rozehrávač Ondřej Šiška (trojky 3/8), Klinton Carlson přispěl 16 body). V pardubickém dresu odehrál další velmi zdařilé utkání Tomáš Vyoral, jenž k 25 bodům (trojky 4/9, trestné hody 7/8) přidal 11 doskočených míčů. David Škranc zaznamenal 14 a Kamil Švrdlík 11 bodů.