Upravit stránku
21. 04. 2024

Pro druhý bod


První dílčí cíl Beksa v sobotu splnila, o den později je plně odhodlána udělat před svými fanoušky druhý úspěšný krok, tedy srovnat čtvrtfinálovou sérii s ústeckou SLUNETOU na 2 - 2. 

ČTVRTFINÁLE PLAY-OFF KOOPERATIVA NBL, ZÁPAS Č. 4:

BK KVIS Pardubice vs. SLUNETA Ústí n. L.
neděle 21. 4. v 17:30 | Sportovní hala Dašická

Velký obrat, který se nám podařil v sobotním utkání číslo 3, musí celý tým bezpochyby velmi posílit. Ještě 8 minut před koncem jsme za favoritem série zaostávali o 9 bodů, ovšem mocným finišem, v němž jsme natáhli naši šňůru na 21:6, jsme si došli pro kýžený první bod. A v neděli chceme přidat i druhý! "Hodně důležitá pro nás bude kvalitní regenerace, protože máme vinou zranění a dalších problémů užší rotaci," uvedl trenér Vanja Miljković. "V nedělním utkání budeme chtít po hráčích, kteří třeba v sobotu neodehráli vyšší minutáž, aby ukázali své kvality, protože zřejmě dostanou více minut," naznačil kouč Beksy, že ve druhém duelu ve dvou dnech plánuje rozšířit počet mužů, jimž dá na palubovce výraznější roli.

Faktem je, že třetí zápas série jsme odehráli prakticky v sedmi hráčích.

Připomeňme, že mimo hru zůstanou až do konce sezony rozehrávač Michal Svojanovský a křídelník Kameron Chatman. Tomáš Vyoral s Jurem Škifićem natočili v sobotu bezmála 37 minut, Petr Šafarčík 34. Osmým nejvytíženějším hráčem byl Matěj Burda, jenž však strávil na hřišti necelých 6 minut. "Pevně věřím, že první výhra v sérii nám hodně mentálně pomůže, protože jsme si dokázali, že Ústí můžeme porazit," doufá Vanja Miljković v pozitivní účinek úvodního triumfu v sérii.

"Soupeř hlásil, že chce v Pardubicích sérii o víkendu ukončit, ale teď už je jasné, že tahle série v neděli neskončí! My si teď musíme jít za vyrovnáním," burcuje pardubický trenér. "Potřeba k tomu bude stejná bojovnost jako v sobotu. Ukázali jsme, jak můžeme hrát, jak musíme bojovat. Chceme být i dál dominantní na doskoku, což nejenže dodává týmu druhé šance, ale zároveň to ukazuje soupeři, že pořád máme energii a touhu! Myslím, že první výhrou v sérii jsme nalomili vítěznou mentalitu SLUNETY a naopak, naši hráči vědí, že když se budou rvát minimálně tak jako ve třetím utkání, máme velkou šanci získat druhý bod," dodal Vanja Miljković.

Kudy dojít úspěšně do cíle, je nasnadě. Cesta povede jen a pouze přes kvalitní defenzívní činnost. "V sobotním zápase jsme se dostali z -12 bodů ve třetí čtvrtině až k vítězství. Utkání jsme otočili hlavně dobrou obranou," zdůraznil rozehrávač Tomáš Vyoral. Zatímco v prvním poločase jsme inkasovali hrozivých 45 bodů, ve druhé půli už jen 27!!! "I v útoku jsme se zlepšili. Dokázali jsme si lépe posouvat míč a správně vyhodnocovat určité situace. V neděli je ale nový zápas, na který se musíme připravit ještě lépe. Přenést si do něj musíme bojovnost a kvalitní obranu z druhého poločasu," řekl dále Vyo. "Ústí je útočně laděný tým, ale v obraně má své mezery a když si budeme dobře posouvat míč, jsou k poražení. Očekávám, že hosté do toho budou šlapat ještě víc, ale to samé i my! Hrajeme doma a chceme tady srovnat sérii na 2 - 2."

Doprovodný program
  • time-outy a přestávky mezi čtvrtinami: cheerleaders PM Stars Pardubice
  • přestávka mezi 1. a 2. poločasem: vystoupení PM Stars Pardubice, divácká soutěž o voucher v hodnotě 1000 Kč do prodejny Intersport

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti